رقابت 61 رأس اسب در مسابقات سوارکاری/ گزارش لحظه به لحظه

هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته ششم رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با رقابت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۲۵ آبان ماه ۶۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۶۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

(۱۲:۱۵) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، کلاس Maiden، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی عطایی با اسب نسیم قیداری زودتر از خط پایان گذشت و رامین آق آتابای با اسب پویا مخدومقلی و نور محمد بهادر با اسب پیکاسو مخدومقلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۳:۳۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح‌پور با اسب فایرفیلد موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب پواپوا و آق اویلی بشگرد با اسب ارکین به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۰۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، هندیکاپ کلاس۳، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب ریوسانگ زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آق اویلی بشگرد با اسب ردشدو  و آرمین آق آتابای با اسب گلدن بل کسب کردند.

هفته ششم مسابقات سوارکاری پاییزه آق قلا(۱۴:۳۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ابوطالب چاری‌زاده با اسب باللاریانگاق (بالریانقاق) به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب لادی هانی و عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۱۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۴، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دألیجه عطا با اسب یاشار ۲  اولین نفر از خط پایان عبور کرد، یاسر جرجانی با اسب گیورگی دوم شد، آرمین آق آتابای با اسب سویلای مقام سوم را کسب کرد.

(۱۴:۴۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۲، نژاد دوخون در مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ابوطالب چاری‌زاده با اسب منوکید مقام اول این دور را کسب کرد، نورمحمد بهادر با اسب سیتی دنسر و آق اویلی بشگرد با اسب برند نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۱۵) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، کلاس Maiden، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب دوردونه  اولین نفر از خط پایان عبور کرد، یاسرجرجانی با اسب خان محل دوم شد، جواد آچاک با اسب آلباتروس مقام سوم را کسب کرد.

 

کمال دالیجه عطا چابکسوار برتر هفته ششم آق قلامعرفی بهترین چابکسواران هفته

کمال دألیجه عطا و ابوطالب چاریزاده هر یک با کسب دو عنوان قهرمانی، به طور مشترک چابکسواران برتر این هفته از رقابتها شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول: گلرخ نیر

دور دوم : بهار گل ۲ – راک بوی

دور سوم:

دور چهارم: جیران صحرا

دور پنجم:

دور ششم:

دور هفتم: ترکمن ام وی پی – لابرادو

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۶ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفتگانه اهدا گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هفتم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه ۹۷ آق قلا روز جمعه  ۲ آذر ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار میشود.

گزارش از: یاشار نیازی

پایان هفته ششم کورس پاییزه آق قلا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۵

۲۵ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40269

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک