رقابت 66 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن روز جمعه ۵ مرداد ماه ۶۶ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۷ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله ، مبتدی، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که قربان محمد اودک با اسب گلچین حبیب ایشان زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب عالم شاد بازرگان و رامین قهرمانی با اسب غزل تاج خرمالی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و در این دور جایگاه چهارم را فیض الله رجال با اسب بیار امین کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ سال ، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب دان ییلدز به کسب مقام اول شد و علیرضا قرنجیک با اسب گلد نینو و نورمحمد بهادر با اسب راین استورم به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس مهرداد خوجملی با اسب شکوفا در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم اسب‌های ۳ ساله ، مبتدی و نبرده ،نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب مایا گل به کسب مقام اول شد و امیر مختومی با اسب گرین کاپ و پیمان قلر عطا با اسب جیران صحرا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آق اویلی بشگرد با اسب تک آث بندر در جایگاه چهارم قرار گرفت.

در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ ساله،۸ تا ۱۴ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب کارولین زودتر از خط پایان عبور کرد و مهران عطا با اسب گل یوکابد و آق اویلی بشگرد با اسب لیدی ناز به ترتیب دوم و سوم شدند و نادر صالح پور با اسب یاشار۲ در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های از ۳ ساله، ۲۴ تا ۲۸ امتیاز ،دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین آسایش با اسب وای وای اولین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر و عید محمد غراوی با اسب لیلی ناز نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و آق اویلی بشگرد با اسب دمبرمز چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، از۱۶ تا ۲۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که فربان محمد اودک با اسب انجوی اولین نفر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب کورلین و رامین قهرمانی با اسب اوچر بانو نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و عبدالرحیم آرامیده با اسب اریس چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌سوگل آرشیدا_آتلار
دور دوم❌آرتی
دور سوم❌
دور چهارم❌ آچیلای _ملوان_روجیک
دور پنجم❌تای سوران
دور ششم❌ آیدفل سرداری_سردار بندر

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هفتم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه دوازدهم مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

 

 

 

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۰

۰۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29601

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک