با شرکت 53 راس اسب:

“هفته ششم” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدتورکمن نیوز: هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۳۹۸ آق قلا با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمنصحرا با شرکت ۵۳ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته ششم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۱۹ مهر ماه ۶۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۳ رأس اسب از نژادهای تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های (۲ ساله دوخون) کلاس: Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب ابریشم زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب کلوئین و علی‌رضا قرنجیک با اسب اسکای فیس به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب‌های(۳+ ساله دوخون) کلاس: ۶، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب بهپا موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب گزل شاه و آق اویلی بشگرد با اسب آل نوش به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳+ ساله | تروبرد | کلاس ۴ | به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب ایادی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب گلد بنتلی و عبدالحلیم قبادی با بیوتی آرچ کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های (۲ ساله دوخون) کلاس: Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب دونگا ونوش موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب اوکیانا و آق اویلی بشگرد با اسب یلدرم به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های (۲ ساله دوخون) کلاس: برنده، به مسافت  ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب هانده اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب آذولد دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب تکنو مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های ۳+ ساله | دوخون | کلاس ۳ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب گل آی نور مقام اول این دور را کسب کرد،  محمد خوجملی با اسب جانام و محمدامین توماج با اسب گلد دریم دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم میان اسب‌های (۳+ ساله دوخون) کلاس: Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب آتریسا بندر زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب محمد خوجملی با اسب هیرمان و عبدالحلیم قبادی با لتسی کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با سه قهرمانی چابکسوار برتر امروز شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

۱️⃣ دور اول:

۲️⃣ دور دوم: باگرو _ پرنسکی

۳️⃣ دور سوم: هج هوری

۴️⃣ دور چهارم: دانر _ کلک

۵️⃣ دور پنجم: آل بیوتی

۶️⃣ دور ششم: دراگل

۷⃣ دور هفتم:

 

به گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۱۵۰/۹۶۰/۰۰۰ ریال به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۴۹

۱۹ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63186

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک