با شرکت 76 راس اسب:

ششم 8 300x200 - “هفته ششم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۷۶ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته ششم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز جمعه (۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، ۸۸ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۷۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۸ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار ترکمن
t.me/Turkmensnews

(۱۴:۰۰) در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن، (هندیکاپ کلاس ۳) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب آرای گزل زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب آرکا و قربان محمد اودک با اسب سردار سخاوی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۳۰) در دور دوم اسب‌های ۴ ساله، نژاد دوخون، ( هندیکاپ کلاس ۱)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اوسین بولت موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب بای بای و قربان محمد اودک با اسب شوالیه به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

ششم 9 300x200 - “هفته ششم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۰۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب اورتی باند زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب امیر مختومی با اسب فریاد۲ و ستار مهرانی با اسب فینالیست کسب کردند.

(۱۶:۳۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب تام لیدی موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب کروم و ستار مهرانی با اسب دسپاینه به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

ششم 7 300x200 - “هفته ششم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۷:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  کمال دلیجه عطا با اسب مامبو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، نادر صالح پور با اسب زیبای بندر دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب شیرشاه مقام سوم را کسب کرد.

(۱۷:۴۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد،(هندیکاپ کلاس ۳)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که  آق اویلی بشگرد با اسب بن ریو جانی رو مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب رای هارد و بنیامین جرجانی با اسب بای بای چلنج عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

ششم 10 300x200 - “هفته ششم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۸:۱۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۵) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب دیبالا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب جواد آچاک با اسب گل گندم و بنیامین جرجانی با اسب فایر فیلد کسب کردند.

(۱۸:۴۵) در دور هشتم اسب‌های۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ستار مهرانی با اسب الی زیبا زودتر از خط پایان گذشت و پیمان قلرعطا با اسب نیوگل و کمال دلیجه عطا با اسب گل آترینه به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

ششم 11 300x200 - “هفته ششم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با ۴ عنوان قهرمانی، چابکسوار برتر هفته ششم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ کیهان سلیم
دور دوم❌ ویوابوی _ لندی
دور سوم❌ رود ریگو _ مک سلن
دور چهارم❌ ساقه _ دازملیسا
دور پنجم❌ کارول اسپید
دور ششم❌ لاکسیدا _ ضد۱
دور هفتم❌ دان ییلدز
دور هشتم❌ ناز نازنین

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۰۹۱/۷۵۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۸ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۲

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52648

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک