هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس فردا برگزار می شودسوارکاری-ترکمن نیوز-  هفته سوم از سری مسابقات سوارکاری جمهوری اسلامی ایران “کورس پاییزه” گنبدکاووس در بزرگترین مجموعه سوارکاری کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس؛ هفته سوم مسابقات کورس پاییزه گنبد با شرکت ۸۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۷ دور به مسافت یکهزار متر برگزار می شود.

مجموع جوایز این هفته از مسابقات، مبلغ ۸۲۵ میلیون ریال است که به مالکین، ﺳﻮاﺭﻛﺎﺭاﻥ و مربیان اسب‌های برتر اهداء خواهد شد.

هفته چهارم این مسابقات نیز روز جمعه با شرکت ۸۰ راس اسب در ۷ دور یکهزار متری برگزار و یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی پرداخت می شود.

پیست برگزاری مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس یکی از بهترین پیست‌های ماسه‌ای و طبیعی کشور است، و در روزهای بارانی، حتی برفی نیز می‌توان کورس برگزار کرد. مجموعه اسبدوانی گنبدکاووس در سالهای گذشته پایتخت سوکاری خاورمیانه محسوب می‌شد و از نظر گردشگری جزو زیباترین و پربازدیدترین جاذبه‌های شمال کشور است و اکثر توریست‌ها برای بازدید از بخشهای مختلف آن به گنبدکاووس سفر می‌کنند.
مسابقات سواکاری از کهن‌ترین ورزش‌ها محسوب می‌شود و جایگاه ویژه‌ای دربین ترکمن‌ها دارد. این مسابقات همه ساله در فصل پاییز، زمستان و گاها تا اوایل اردیبهشت ماه در شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

 مجموعه سوارکاری گنبد از بزرگ‌ترین سازه‌های ورزشی کشور است و در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار شامل زمین‌های کشاورزی و باغ‌های میوه و گل‌کاری‌ها است که در حال حاضر تنها حدود ۱۶۰ هکتار در اختیار مجموعه اسبدوانی است که ۴۰ هکتار از این مساحت شامل ساختمان جایگاه تماشاگران،اسطبل‌ها، میدان مانژ و پارکینک خودروهای تماشاگران بوده و باقی آن زیر کشت است.

یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۳

۲۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

42212

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک