رقابت 66 رأس اسب در مسابقات سوارکاری

هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شداخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته سوم رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۷۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۴ آبان ماه ۷۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۶۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ , ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،(Maiden)، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب مارای صوفیان زودتر از خط پایان گذشت و آق اویلی بشگرد با اسب ملیله و طاهر گوگ نژاد با اسب پویان مختومقلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را آرمین آق آتابای با اسب آهوی نوروزی کسب کرد.

هفته سوم اسبدوانی آق قلادر دور دوم اسب‌های ۲ ساله، (Maiden)، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب ویس ناز موفق به کسب مقام اول شد و متین جرجانی با اسب ماه دفل و یاسر جرجانی با اسب یاد ثریا به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، (هندیکاپ کلاس ۴)، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب لرداسفینکس زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نور محمد فیضی با اسب ویلسون و آق‌اویلی بشگرد با اسب مون راکت کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله ، (Meiden)، نژاد دوخون، مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب جای دی وان به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاری زاده با اسب گاران استار و بنیامین ملایی با اسب بوی سان به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت دهفته سوم اسبدوانی آق قلار دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب ملکه جهان اولین نفر از خط پایان عبور کرد، نورمحمد بهادر با اسب قوچ کوراوغلی دوم شد، پیمان قوللار عطا با اسب تک آث بندر مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های دوخون ۳ ساله،  (هندیکاپ کلاس ۵)، در مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب نیوکلاسیک نفر از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب پانتی دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب لیدی ناز مقام سوم را کسب کرد.

رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آق اویلی بشگرد با اسب کورلین مقام اول این دور را کسب کرد، نورمحمد بهادر با اسب طوبی و آرمین آق آتابای با اسب جانام به جایگاه دوم و سوم دست یافتند.

معرفی بهترین چابکسوار هفته
آق اویلی بشگرد چابکسوار برتر هفته سوم کورس پاییزه آق قلادر پایان هفته اول رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، آق اویلی بشگرد با دو عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی و دو مقام سومی چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌هربود هیرکان
دور دوم❌ آرتان – کارانوس-تانیلان
دور سوم❌میس کویین – سبیت خاطر – المنار
دور چهارم❌
دور پنجم❌ مونامو – اورتی باند
دور ششم❌ گل یوکابد – دازتاجر – المینا
دور هفتم ❌ دمبرمز

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته چهارم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه ۹۷ آق قلا روز جمعه ۱۱ آبان ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار میشود.

گزارش از : یاشار نیازی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۴

۰۴ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38594

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک