با شرکت 54 راس اسب:

اول 1 300x200 - “هفته سوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته سوم مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۴ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته سوم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز پنجشنبه (۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸)، ۶۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار ترکمن
t.me/Turkmensnews

(۱۴:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب جانامون زودتر از خط پایان گذشت و پیمان قلرعطا با اسب تاواتال و آق اویلی بشگرد با اسب تاواریش به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند

سوم 1 300x200 - “هفته سوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  عبدالحلیم قبادی با اسب اسپشیال استوری موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب بل فرمول و نادر صالح پور با اسب چارلی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۶:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب گل هلدی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب موسی محمدی با اسب راین استورم و محمد خوجملی با اسب گلدنینو کسب کردند.

سوم 2 300x200 - “هفته سوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۷:۳۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن، (کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که طاهر گوگ نژاد با اسب آتلار موفق به کسب مقام اول شد و اسحاق یزدانی با اسب آلتین شاد و نورمحمد بهادر با اسب ملیله به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۸:۰۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آرمین آق آتابای با اسب بیوتی فیبز اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دلیجه عطا با اسب دیواهج دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب هیراد مقام سوم را کسب کرد.

چهارم 1 300x200 - “هفته سوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۸:۳۰) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد،(کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که  آرمین آق آتابای با اسب لاکسیدا مقام اول این دور را کسب کرد، آق اویلی بشگرد با اسب بن ریو جانی رو و نادر صالح پور با اسب عقاب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آرمین آق آتابای و  عبدالحلیم قبادی هر کدام با ۲ عنوان قهرمانی، چابکسواران برتر هفته سوم شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ دلتو – شایرات
دور دوم❌ لیندا – دنی گلد – شالیزار
دور سوم❌ آی قیز – کوبی لاس
دور پنجم❌ هج دنسر – ماداک تو – شایان هج
دور ششم❌ سی آر وان

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۰۵/۲۵۰/۰۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته چهارم رقابت‌های اسبدوانی “کورس بهاره”  گنبدکاووس، روز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۱

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52093

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک