هفته دوم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شدسوارکاریتورکمن نیوز رییس هیات سوارکاری شهرستان ترکمن گفت: هفته دوم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه۲۴  خردادماه با رقابت ۵۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در شش دور هزارمتری در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ یوسف قزل در گفت و گو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: در هفته دوم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن که  ۵۶ راس اسب ثبت نام کردند که با نطر دامپزشک میدان ۸ راس اسب حذف شدند و ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در شش دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس میدن برای مسافت هزار متر وارد دپار (جعبه استارت) شدند که طاهر گوگ نژاد با اسب آتلار قهرمان شد و نورمحمد بهادر با اسب تکین ۲ و رامین قهرمانی با اسب شادکام به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب سون استار موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب سریما و عبدالحلیم قبادی با اسب سیلور کلت به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب گل نسا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب رامین قهرمانی با اسب کارا دنیز و امیر مختومی با اسب گل آی جان کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب اسپیدگل موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب جانام و علی رضا شامیر با اسب بتو۲ به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳  ساله، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  رامین قهرمانی با اسب المنار اولین نفر از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب بیوتی آرچ دوم شد، پیمان قلرعطا با اسب گلد بنتلی مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۵، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب آدر مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب داغ مایا و جواد آچاک با اسب رد لیدی عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

معرفی بهترین چابکسوار هفته

پیمان قولر عطا با ۲ عنوان قهرمانی و یک مقام سومی چابکسوار برتر امروز شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌

گل یار جاهد
دور دوم❌ جی تی او- تری گر
دور سوم❌ آذرخش _ گلددریم _ روهینا
دور چهارم❌ دراگل
دور پنجم❌ راسپینا
دور ششم❌

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گزارش از: یاشار نیازی

کانال خبری مسابقات اسبدوانی
چاپغی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۶

۲۴ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55224

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک