با رقابت 53 راس اسب:

دوم اسبدوانی بندرترکمن 300x200 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی -ترکمن نیوز- هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان روز جمعه ۸ تیرماه ۶۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۸ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۳ رأس اسب از نژادهای دوخون ، ترکمن و تروبرد در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ تا ۵ سال، از ۰ تا ۴ امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمان با اسب آی گل جرجان زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجرانی با اسب آلماز مهرپور و آق اویلی بشگرد با اسب کالیبر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و متین جرجانی در این دور جایگاه چهارم را با اسب کالیبر کسب کرد.

دوم 300x219 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکس

در دور دوم اسب‌های ۲ سال ،مبتدی ، دوخون ، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمان با اسب بنیتا گل به کسب مقام اول شد و امین محمدی با اسب اورتکا و نورمحمد بهادر  با اسب چشم آبی ۲ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب مهری ماه ۲ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

دور سوم اسب‌های ۳ سال ،هندیکاپ کلاس ۳ ،تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب ترنادو به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد  با اسب آنیک و عبدالقادر صالح پور با اسب میس گلد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب هج آس در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ تا ۵ سال،۱۲ تا ۱۴ امتیاز،نژاد دوخون ، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب آی گل زودتر از خط پایان عبور کرد و ابوطالب چاریزاده با اسب ال فلامینو و کمال دالیجه عطا با اسب کورلین به ترتیب دوم و سوم شدند و نادر صالح پور با اسب چیتانو در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

دور پنجم در دور پنجم اسب‌های از ۳ تا ۵ سال،هندیکاپ گروه ۲ و ۳ ، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اوسین بولت اولین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با مشکل و فیضل الله رجال با اسب آلچی بای نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و آرمین آق آتابای با اسب کوانتوم چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب ویوابوی اولین نفر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری و نادر صالح پور با اسب طهران نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و متین جرجانی با اسب بادیگارد چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

اویلی بشگرد 300x211 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستان بندر ترکمن آق اویلی بشگرد چابکسوار برتر هفته دوم کورس تابستان ۱۳۹۷ بندرترکمن شد.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۲ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور یکم:اسب حذف شده ندارد

دور دوم: گل نور ، شکوفا ، تاپیک

دور سوم: جاهیل

دور چهارم: خان بابا – فریدا

دور پنجم: شه راد – خان یلمه

 

لازم به ذکر است: هفته سوم مسابقات سوارکاری کورس تابستان ۹۷ بندرترکمن روز پنج شنبه ۱۴ تیرماه در مجموعه سوارکاری بندرترکمن برگزار می شود.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

خبرنگار: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۰

۰۸ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک