با شرکت 68 راس اسب:

اول 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته دوم مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۸ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته دوم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز جمعه (۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۸)، ۷۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار ترکمن
t.me/Turkmensnews

(۱۴:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب آتلار زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب آیلا صوفیان و ستار مهرانی با اسب آلتین شاهوار به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۶:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  ستار مهرانی با اسب آدر موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب آی تیک و قربان محمد اودک با اسب ماه تی تی نظرخانی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

دوم 1 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب اکو شیک زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب قربان محمد اودک با اسب آی نور مهرانی و آرمین آق آتابای با اسب ام پایرکو کسب کردند.

(۱۷:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب  آریس گلد موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب کارولین و جواد آچاک با اسب آسنا خانم به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

سوم 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۷:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۴ ساله، نژاد دوخون، (کلاس ۱)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  پیمان قلرعطا با اسب بای بای اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب آلتون سا دوم شد، ستار مهرانی با اسب ویوا بوی مقام سوم را کسب کرد.

(۱۸:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که  آق اویلی بشگرد با اسب لاکسیدا مقام اول این دور را کسب کرد، ستار مهرانی با اسب آلگرو و عیدمحمد غراوی با اسب توی استوری عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

چهارم 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۸:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب پتیو رز زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب بلو دد و نورمحمد فیضی با اسب ماهان کسب کردند.

 

04 Copy 3 Copy 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با ۳ عنوان قهرمانی، چابکسوار برتر هفته دوم شد.

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ بچه سنتکس
دور دوم❌ ترزا – فریاد۲
دور ششم❌ سی آر وان – چیتا چلنج
دور هفتم❌ گل ستایش

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۹۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته سوم رقابت‌های اسبدوانی “کورس بهاره”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۱

۳۰ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51754

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک