با شرکت 56 راس اسب:

dor 1 300x194 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته دوم مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۶ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته دوم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۸)، ۶۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۵:۰۰) در دور اول اسب‌های ۳ تا ۵ ساله، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب گدر سن سجادی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب عالم شاد بازرگان و محمد خوجملی با اسب سیاوش یوسفی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

dor 2 300x194 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۷:۱۵) در دور دوم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب پریمات موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب مهری ماه ۲ و حلیم قبادی با اسب توقای به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۷:۴۵) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ تا ۵ ساله، نژاد ترکمن،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب آرکا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب حلیم قبادی با اسب آرای گزل و ستار مهرانی با اسب غنج اسن کسب کردند.

dor 3 300x194 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۸:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ تا ۵ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ساقه موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب کوانتوم و نورمحمد بهادر با اسب گلدن بوی به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۸:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ تا ۵ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آرمین آق آتابای با اسب حریف اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دالیجه عطا با اسب عروس بندر دوم شد، رامین قهرمانی با اسب مشکل مقام سوم را کسب کرد.

dor 5 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۹:۳۰) در دور ششم اسب‌های ۳ تا ۵ ساله، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ستار مهرانی با اسب الوکوئنس مقام اول این دور را کسب کرد، نورمحمد بهادر با اسب نواهج و قربان محمد اودک با اسب جاهیل عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۲۰:۰۰) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب بن دایان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب موسی محمدی با اسب ترنادو ۲ و آرمین آق آتابای با لیدی المیرا کسب کردند.

dor 6 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دالیجه عطا با ۳ عنوان قهرمانی و یک مقام دومی چابکسوار برتر امروز شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ بارش – مارالان
دور دوم❌ کینگ بوی – کادنزا
دور سوم❌ آریانا بهرام
دور چهارم❌ زیبای بندر
دور پنجم❌ تامارا – شوالیه – کروم
دور ششم❌ ابر سیاه
دور هفتم❌ املیانو

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۱۴۲/۷۵۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۹

۲۳ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55180

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک