با شرکت 43 راس اسب:

اول 300x200 - “هفته دوازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته دوازدهم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۴۳ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۴ بهمن ماه ۱۳۹۷)، ۵۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۴۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب یوناتان رحیم زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب ماراتون هورس و بنیامین جرجانی با اسب بختیم به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران عطا با اسب کارول اسپید موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب ویندا و علیمحمد غراوی با اسب ادن لای به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

دوم 300x200 - “هفته دوازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب ویوا بوی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دلیجه عطا با اسب جانام و پیمان قلرعطا با اسب سامرسا کسب کردند.

سوم 300x200 - “هفته دوازدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۳)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که موسی محمدی با اسب رد شدو موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب گلدن استیت و رامین قهرمانی با اسب مستر دن به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۱)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب  اوسین بولت اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دلیجه عطا با اسب ویمتو دوم شد، ستار مهرانی با اسب بای بای مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ستار مهرانی با اسب اوچر بانو مقام اول این دور را کسب کرد، یاسر جرجانی با اسب داگلاس و  رامین قهرمانی با اسب داز تاجر عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

ستار مهرانی چابکسوار برتر هفته دوازدهم

ستار مهرانی چابکسوار برتر هفته دوازدهم

معرفی بهترین چابکسوار هفته

ستار مهرانی با دو عنوان قهرمانی و یک مقام سومی، چابکسوار برتر هفته دوازدهم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول❌ بای سان – حیدر آتا – تای سز
دور دوم❌ برلین
دور سوم❌ سوخو
دور چهارم❌ ریگان – کوچینی
دور پنجم❌ عالم ناب – مه وش
دور ششم❌ آزادی – جیران – دومان سروین

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۳۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته سیزدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۷

۰۴ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44189

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک