Savarkari 1 7 M 300x175 - هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی-تورکمن‌نیوز- هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن با شرکت ۴۶ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوارکاری، در هفته دهم این رقابت‌ها عصر پنجشنبه ۴۶ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا هفت ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب گل بهار جاهد زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب آتا بیک و پیمان قلرعطا با اسب آل صقر باقچقی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه ساله و صفر تا دو امتیازی به مسافت هزار متر بود که محمد خوجملی با اسب نیتروژن عنوان اول را به دست آورد و جواد آچاک با اسب چیتانو و مهرداد خوجملی با اسب آرنیکا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب تای سوران موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب گلسا و رامین قهرمانی با اسب معرکه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب قره قیز زودتر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب مشکل و ستار مهرانی با اسب عالم ناب به ترتیب دوم و سوم شدند.

Asbdavani 30 1 T 300x200 - هفته دهم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب آرشا نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب آتلانتیک و ستار مهرانی با اسب ماه سلطان نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب هیدروژن موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ایل یاسین و ستار مهرانی با اسب کاپیتان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آق اویلی بشگرد با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، رامین قهرمانی موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و محمد خوجملی و آرمین آق آتابای هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته یازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۱۷ شهریورماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: mehrnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۲

۰۹ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

1261

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک