با شرکت 54 راس اسب:

“هفته بیست و یکم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز:  رییس هیات سوارکاری شهرستان گنبدکاووس از برگزاری هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با شرکت ۵۴ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار مستقر در میدان سوارکاری گنبدکاووس اظهار داشت: در هفته بیست و یکم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (۱۰ اسفندماه ۱۳۹۷)، ۶۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی افزود: این مسابقات در مسافت های ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متر، با حضور خیل علاقه مندان به این رشته ورزشی برگزار شد.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

 

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(هندیکاپ کلاس ۳) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب سکوت گز زودتر از خط پایان گذشت و آق‌اویلی بشگرد با اسب مردانه رحمتی و کمال دلیجه‌عطا با اسب عجب شیر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب بن زما موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب گل هلدی و آرمین آق آتابای با اسب جی تی او به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

“هفته بیست و یکم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (برنده) به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که آق‌اویلی بشگرد با اسب بنیتا گل زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دلیجه‌عطا با اسب دسپاینه و محمد خوجملی با اسب فایر فیلد کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (برنده) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب بای بای چلنج موفق به کسب مقام اول شد و علی‌محمد غراوی با اسب توی استوری و آرمین آق‌آتابای با اسب بیوتی آرچ به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

“هفته بیست و یکم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۳)، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب شمیم اولین نفر از خط پایان عبور کرد، رامین قهرمانی با اسب بن جوی دوم شد، موسی محمدی با اسب فرسام۲ مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که کمال دالیجه عطا با اسب ایلیا مقام اول این دور را کسب کرد، آرمین آق آتابای با اسب ریحان گل و امیر‌مختومی با اسب داغ مایه عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون (کلاس ۱ و ۲ (بنچ مارک ۱۱۵)) به مسافت ۱۶۰۰ متر شکل گرفت که قربان محمد اودک با اسب سیتی دنسر زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق‌آتابای با اسب آلتون سا و کمال دلیجه‌عطا با اسب ویمتو کسب کردند.

آق اویلی بشگر-قهرمان-هفته بیست و یکم

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام قهرمانی و یک نایب قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

کورس اول: –

کورس دوم: ویوشاه – بلک ایگال – واویلا۲

کورس سوم: تاپیک – ادن لای – کارول اسپید

کورس چهارم: –

کورس پنجم: طاهاهورس – کروم

کورس ششم: –

کورس هفتم: ماکان

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ  ۱/۱۱۴/۵۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

قزلجه رییس هیات سوارکاری شهرستان گنبدکاووس در پایان تاکید کرد: هفته بیست و دوم و بیست و سوم (هفته ماقبل قهرمانی) رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس، روز پنجشنبه و جمعه؛ ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ تمامی کورس ها در مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار خواهد شد.

 

این خبر توسط خبرنگار مستقر در مجموعه سوارکاری بروزرسانی می شود

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۱

۱۰ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46764

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک