با شرکت 58 راس اسب:

dor4 2 1 300x200 - “هفته بیست و چهارم” مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته بیست و چهارم مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۸ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته بیست و چهارم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷)، ۶۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۸ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۶۰۰ ، ۱۷۰۰ و ۲۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس ۳) به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب آرکا زودتر از خط پایان گذشت و علی رجال با اسب سردار سخاوی و نورمحمد بهادر با اسب ایل سون صوفیان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب میلوا موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب پانیک و نورمحمد بهادر با اسب کوبی لاس به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

dor1 5 300x200 - “هفته بیست و چهارم” مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۲۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب طاها نور زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب ستار مهرانی با اسب طاها هورس و بنیامین جرجانی با اسب بن جوی کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ریو آچا موفق به کسب مقام اول شد و علیمحمد غراوی با اسب مستر دن و نورمحمد بهادر با اسب نفس به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

dor4 1 300x200 - “هفته بیست و چهارم” مسابقات اسبدوانی “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب رای خان اولین نفر از خط پایان عبور کرد، رامین قهرمانی با اسب چیتاچلنج دوم شد، ستار مهرانی با اسب هج کروز مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون،(کلاس برنده)، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که یاسر جرجانی با اسب دان ییلدز مقام اول این دور را کسب کرد، عبدالرحیم آرمیده با اسب توقای و  علیرضا شاهمیر با اسب نهیر عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۲) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب ریو کنزو زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب ستار مهرانی با اسب طلادار و محمد خوجملی با اسب ایلوسیو کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد و کمال دلیجه عطا هر کدام  با ۲ عنوان قهرمانی، به طور مشترک چابکسوار برتر هفته بیست و چهارم شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ جواهر میر – گدرسن سجادی – سمندخان
دور سوم❌ بادیگارد
دور چهارم❌ کاواکاکووا – آرس – مون راکت – جنی وان
دور هفتم❌ سریک – سیلوربولت – مجستیک

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱/۲۵۲/۳۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته پایانی و قهرمانی رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : ata
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۰

۲۳ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48945

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک