با شرکت 44 راس اسب:

کورس زمستانه 96,هفته بیست و چهارم,مسابقات سوارکاریاسبدوانی-ترکمن نیوز–   هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد کاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۴۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس روز جمعه ۱۳ بهمن ماه ۵۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۴ رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد داخلی، در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۳ تا ۴ سال ، ۲۴ تا ۳۴ امتیاز، تروبردداخلی. به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب لیدی هج زودتر از خط پایان گذشت و کمال دالیجه عطا با اسب دایانا هج و بنیامین جرجانی با اسب رویال کلاسیک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و ابوالفضل دهقان در این دور جایگاه چهارم را با اسب مک لارن کسب کرد.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ ساله، ۸ تا ۱۲ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر بود که آق اویلی بشگرد با سردار بندر زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و بنیامین جرجانی با اسب وروجک گمیشان و آرمین آق آتابای با اسب ایلیا به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس ستار مهرانی با اسب انجوی بود.

کورس زمستان 96,هفته بیست و چهارم

در دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ ساله، ۲۴ تا ۳۲ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب کوانتوم موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب ژاکلینا و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس نورمحمد بهادر با اسب ترمه۲ در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۳ تا ۵ ساله، ۰ تا ۴ امتیاز، دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که نادر صالح پور با اسب  تاتیانا زودتر از خط پایان عبور کرد و موسی محمدی با اسب گلد لیدی و مهران عطا با اسب اوکی ناز به ترتیب دوم و سوم شدند و آرمین آق آتابای با اسب راحیل در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

در دور پنجم اسب‌های ۲ ساله ، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب بای بای گزل اولین نفر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب سرخان هج و متین جرجانی با اسب ریو آچا نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و بنیامین جرجانی با اسب اورگیت چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

در دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۵ ساله ، هندیکاپ، دوخون به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس پایانی با درخششآرمین آق آتابای با اسب بای بای موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب کومانچی و نورمحمد بهادر با اسب عالم ناب به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و محمد خوجملی با اسب شه راد به مقام چهارمی اکتفا کرد.

photo 2018 02 02 17 36 40 300x200 - هفته بیست و چهارم رقابت‌های اسبدوانی کورس زمستان 96 گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته بیست و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، نادر صالح پور و آق اویلی بشگرد هر دو با ۱۶ امتیاز بهترین چابکسواران هفته شدند.

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز ۸۵۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

لیست اسبهایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول: جنی وان – ماوی – هج هوری

دور دوم: ریحان گل
دور سوم : پدرام-المینا
دور چهارم: باد بانو-نفیس
دور پنجم: اور گان – ریو میرا

 

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار : یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۰

۱۳ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10910

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک