با شرکت 51 راس اسب:

“هفته بیستم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز:  هفته بیستم مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با شرکت ۵۱ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ در هفته بیستم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۹ اسفندماه ۱۳۹۷)، ۵۷ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۵۵۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

 

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(برنده) به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالیجه عطا با اسب ایل سون صوفیان زودتر از خط پایان گذشت و قربان محمداودک با اسب یکه نور و محمد خوجملی با اسب جواهرمیر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین قلرعطا با اسب آی ناز موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب نوا هج و نورمحمد فیضی با اسب ماداک تو به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶) به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب ساقه زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب اسحاق کم با اسب گل آی نور و امیر مختومی با اسب کلیپرکسب کردند.

“هفته بیستم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۷) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مهران نوبخت با اسب قوچ کر اوغلی موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب سرگل ۲ و بنیامین جرجانی با اسب والا۲ به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس ۳)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب ریگان اولین نفر از خط پایان عبور کرد، بنیامین جرجانی با اسب ریوکوئین دوم شد، موسی محمدی با اسب ریوآچا مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد تروبرد ،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که قربان محمد اودک با اسب ویلسون مقام اول این دور را کسب کرد، ستار مهرانی با اسب مون راکت و موسی محمدی با اسب هچ کوکو عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

“هفته بیستم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد (کلاس ۱ (بنچ مارک ۱۲۰)) به مسافت ۱۶۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب ریوکنزو زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب بنیامین جرجانی با اسب ایلوسیو و ستار مهرانی با اسب طلادار کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام اول چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

کورس اول:-

کورس دوم: سی آرسون – اقلیما – لیدی المیرا – امارات

کورس سوم: ال فلامینو

کورس چهارم:-

کورس پنجم:-

کورس ششم:-

کورس هفتم: ارس

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ  ۹۸۹/۵۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته بیست و یکم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد. 

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۶

۰۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46668

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک