رقابت 61 رأس اسب در مسابقات سوارکاری:

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۶ ۳۶ ۲۴ 1 300x193 - هفته اول مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز-  هفته اول رقابت‌های اسبدوانی گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،   در هفته اول رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه ۸ آذرماه ۶۶ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۶۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰)رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ،کلاس ۱ و ۵ ( بنچ مارک ۱۰۵)، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب غنج اسن زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب گزباشی و امین محمدی با اسب آرگام مهر به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۳:۴۵)در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب شامپیون گزل موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب پرنیان و رامین آق‌آتابای با اسب په په به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۱۵) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، برنده، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق‌اویلی بشگرد با اسب تام لیدی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب عبدالحلیم قبادی با اسب گل گندم و امیر مختومی با اسب ناز قورام کسب کردند.

(۱۴:۴۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد (کلاس ۱ (بنچ مارک ۱۲۵)) ، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب سریک موفق به کسب مقام اول شد و عبدالرحیم آرامیده با اسب نو برس نو لس و نورمحمد فیضی با اسب هیمالیا به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۳۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۳، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب کایزن اولین نفر از خط پایان عبور کرد، امین محمدی با اسب ماه مارال دوم شد، رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد مقام سوم را کسب کرد.

(۱۵:۵۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۴، نژاد تروبرد در مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که یاسر جرجانی با اسب فانتستیک مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب المنار و محمد خوجملی با اسب لرد اسفینکس نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۲۰) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۲ساله، دوخون Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب ایل آی اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق‌آتابای با اسب یاد ثریا دوم شد، نورمحمد بهادر با اسب صر صر مقام سوم را کسب کرد.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

رامین قهرمانی با کسب یک عنوان قهرمان، یک عنوان نایب قهرمانی و یک مقام سومی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ آتابیگ

دور چهارم❌ فلاور هج

دور هفتم❌ ملسه- کی دو- شکوفا

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم کورس پاییزه ۹۷ آق‌قلا روز جمعه ۹ آذرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۳

۰۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40953

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک