با شرکت 56 راس اسب:

1 300x196 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدتورکمن نیوز: هفته اول مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۳۹۸ آق قلا با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۶ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته اول مسابقات اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۱۵ شهریور ماه ۵۶ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب آرتان آریا زودتر از خط پایان گذشت و آق اویلی بشگرد با اسب گزل شاد فهیم و محمد خوجملی با اسب سمند محمد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب فرح موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب گان دولف و قربان محمد اودک با اسب ای هان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ساله، نژاد تروبرد،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که موسی محمدی با اسب بن دایان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آق اویلی بشگرد با اسب آلتون تاش و کمال دالیجه عطا با اسب دیانا کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب نایکوئیست موفق به کسب مقام اول شد و مبین آسایش با اسب ملوان و عبداحلیم قبادی با اسب نیوگل به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آق اویلی بشگرد با اسب لاله گل۲ اولین نفر از خط پایان عبور کرد، قربان محمد اودک با اسب ترانه حکیم دوم شد، بنیامین جرجانی با اسب زیبا گزل۲ مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که قربان محمد اودک با اسب سردار بندر مقام اول این دور را کسب کرد، آق اویلی بشگرد با اسب طلا و رامین قهرمانی با اسب اریس دوم و سوم را به دست آوردند.

photo 2019 09 06 21 16 40 300x266 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدمعرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با یک قهرمانی و سه نائب قهرمانی چابکسوار برتر امروز شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌


دور دوم❌
دور سوم: مانلی۲ _ یاشار _ هیراد
دور چهارم❌
دور پنجم❌
دور ششم❌ انجوی

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۸۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های۶  گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۳

۱۵ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60994

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک