با شرکت 65 راس اسب:

ششم 300x200 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۵ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن،  میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته اول مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۸)، ۶۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۶۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار ترکمن
t.me/Turkmensnews

(۱۴:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب آلتین شاد زودتر از خط پایان گذشت و امین محمدی با اسب شهرات خان و آرمین آق آتابای با اسب آلما ماربل به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۶:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب لبخند موفق به کسب مقام اول شد و متین مهرانی با اسب پیشانی سفید و مهرداد خوجملی با اسب پریمات به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

دوم 300x200 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب حریف زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دلیجه عطا با اسب تام لیدی و کمال صالح پور با اسب کروم کسب کردند.

(۱۷:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، (کلاس Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب بل هج موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب نوا هج و عبدالحلیم قبادی با اسب هج کروز به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۷:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۴ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  آرمین آق آتابای با اسب رزی گل اولین نفر از خط پایان عبور کرد، پیمان قلرعطا با اسب سرگل۲ دوم شد، متین جرجانی با اسب پدرو پاپلو مقام سوم را کسب کرد.

پنجم 300x200 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۸:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ستار مهرانی با اسب اسپید گل مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب ساقه و  کمال دلیجه عطا با اسب دازی عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۸:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۳) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب تونیکس زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب رای هارد و نورمحمد بهادر با اسب ریو کوئین کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دلیجه عطا با ۲ عنوان قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی، چابکسوار برتر هفته اول شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور دوم❌ نازچلنج – نازبانو
دور پنجم❌ قوچ کراوغلی
دور ششم❌ کارول اسپید

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۷۶/۷۵۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

حاشیه:

کمال صالح پور چابکسوار میادین سوارکاری کشور در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت؛ پس از برگزاری کورس سوم در بخش توزین (اتاق وزن کشی ورزشکاران) متاسفانه زین اسبش به سرقت رفته است.

وی افزود: خوشبختانه در اتاق وزن کشی و تمامی بخشهای مجموعه سوارکاری دوربین های امنیتی مداربسته نصب شده است و به زودی پی خواهیم برد که چه کسی زین اسبش را سرقت کرده است.

این چابکسوار تاکید کرد: زین اسبش سفید رنگ است و در هنگام تعویض لباس پس از برگزاری کورس زین اسبش ناپدید شده است.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته دوم رقابت‌های اسبدوانی “کورس بهاره”  گنبدکاووس، روز جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۰

۲۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51677

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک