با شرکت 68 راس اسب:

4 57 300x199 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته اول مسابقات اسبدوانی بهاره ۱۳۹۸ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۸ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته اول مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز جمعه (۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۸)، ۶۸ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۶ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۵:۰۰) در دور اول اسب‌های ۳ تا ۶ ساله، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نور محمد بهادر با اسب آلما ماربل زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب تای طاغن فهیم و یعقوب انفاس با اسب باران طلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.
(۱۷:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب آنکا موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب دازصحرا و رامین قهرمانی با اسب آپاچی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
(۱۷:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،  به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که عبدالحلیم قبادی با اسب نیوگل زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب ستار مهرانی با اسب ام پایرکو و مهرداد خوجملی با اسب آی نور مهرانی کسب کردند.
(۱۸:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب مامبو موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب کوانتوم و یاسر جرجانی با اسب دان ییلدز به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۸:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که  ستار مهرانی با اسب شیرین اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب آسنا خانم دوم شد، محمد خوجملی با اسب فایرفیلد مقام سوم را کسب کرد.

(۱۹:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد،(هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که  کمال دالیجه عطا با اسب هج کروز مقام اول این دور را کسب کرد، آرمین آق آتابای با اسب مون راکت و قربان محمد اودک با اسب جاهیل عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۹:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب لوکاکو زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نورمحمد بهادر با اسب شا دنسر و آرمین آق آتابای با بلودد کسب کردند.

 

1 113 300x193 - “هفته اول” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دالیجه عطا و پیمان قلرعطا هر یک با دو قهرمانی چابکسواران برتر امروز شدند.

 

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ شاپور فهیم —- ببر بیرجند —- یل آهو
دور دوم❌ سنابل —- ریوآی
دور سوم❌ ارکین
دور چهارم❌ ساقه —- ایلیا
دور پنجم❌ وی واش
دور ششم❌ سی آر وان
دور هفتم❌ لیدی المیرا —- سا لسا —- چارلی —- املیانو

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۵۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۵

۱۶ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54730

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک