کیش و مات:

7 12 230x300 - هفتمین شهید ترکمن در راه دفاع از حریم امنیتی و اجتماعی کشور+ عکسگزارش خبری- عبدالوهاب تکه هفتمین شهیدی که در جریان دفاع از حریم امنیتی و اجتماعی کشور به فیض شهادت نائل شد.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالوهاب تکه فرزند صفر محمد در پنجم شهریور۱۳۵۱ به جمع خانواده ای مومن و مذهبی در گنبد کاووس اضافه شد و از همان دوران نوزادی انرژی و شادابی خاصی را با خود به همراه داشت.

وی همچون بسیاری از جوانان غیور اما محروم آن روزهای ایران اسلامی پس از تحصیل در مقاطع ابتدایی درس و تحصیل را رها کرد و به منظور کمک به امرار معاش خانواده به یاری پدرش شتافت.
از بین انواع ورزشهای ذهنی و جسمی به شطرنج علاقمند بود و علاوه بر بازی شطرنج به مطالعه مجلات و کتابهای غیردرسی در اوقات فراغتتش اقدام می کرد و همین باعث شده بود تا عبدالوهاب دارای کتابخانه ای باشد که کتابهای خوانده شده اش را در آن نگهداری می کرد.
به لحاظ اخلاقی کم اما سنجیده و به جا حرف می زد. او علاوه بر تحصیل به پدرش نیز در امور مغازه کمک می کرد. زندگی را به خود سخت نمی گرفت و به اندک درآمد حاصل شده از تلاشش رضایت می داد.
او که به یادگیری قرآن نیز علاقمند بود سعی می کرد علاوه بر خواندن قرآن عمل به آن را نیز سرلوحه زندگی اش قرار دهد و زندگانی خود و خانواده اش را بر محور فرامین قرآن سامان دهد.

Shahid Teke 30T 2 300x189 - هفتمین شهید ترکمن در راه دفاع از حریم امنیتی و اجتماعی کشور+ عکس

عبدالوهاب در سال ۱۳۷۰ به خدمت سربازی فراخوانده شد واز پس طی کردن دوره آموزشی مدتی را در تهران خدمت کرد، خانواده اش اینگونه گفته اند که هر وقت که به مرخصی می آمد خاطرات جالب دوره خدمتش را برای اهالی منزل تعریف می کرد.

بعد از مدتی محل خدمت او از تهران تغییر کرد و برای ادامه خدمت مقدس سربازی به استان سیستان و بلوچستان و شهرستان چاه بهار اعزام شد، او که در این منطقه نیز با جدیت تمام اشرار را کیش و مات حضور متعهدانه خود کرده بود نهایتا در جریان دفاع از حریم امنیت و اجتماعی کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

(بر اساس کتاب شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۵۸

۲۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28612

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک