هشدار فرماندار ترکمن به روستاهای حاشیه رودخانه قره‌سوبندرترکمن-ترکمن نیوز:  فرماندار بندرترکمن گفت: در پی ورود سیلاب قره‌سو به بندرترکمن، تمامی روستاهای حاشیه این رودخانه به حالت آماده‌باش درآمدند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه‌چی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به اخطارهای چند روز گذشته مدیریت بحران استان در پی بارش‌ باران در روزهای گذشته و احتمال سرریز سد گلستان ۱ و ۲ به سد وشمگیر و سپس به شهرستان آق‌قلا و نهایتا به دو رودخانه گرگانرود و قره‌سو منتهی اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با آب‌گرفتگی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به عبور رودخانه قره‌سو از شهرستان بندرترکمن گفت: پس از بازدید از وضعیت سه راهی قره‌تپه، برای بررسی وضعیت روان‌آب‌هایی که ممکن است بخشی از شهرستان را تهدید کند از جمله روستای یامپی و حاجی قره و پشت شهرک صنعتی آق‌قلا و بعد روستای سقریلقی و نهایتا سد وشمگیر بازدید کردیم و بررسی‌های میدانی را انجام دادیم.

فرماندار بندرترکمن بیان داشت: در حال حاضر بنا به گزارشی که از سد وشمگیر داریم در یکی دو روز گذشته ارتفاع آب در این سد ۱۱ سانتی‌متر کاهش یافته و حدود ۸۰ مترمکعب در ثانیه سرریز آب سد است که این حجم از آب به سوی شهرستان آق‌قلا جاری است و در آخر به رودخانه‌های گرگانرود و قره‌سو منتهی می‌شود.

وی گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از آب‌گرفتگی روستاهای حاشیه قره‌سو انجام شده و با مشارکت بخشداران، دهیاران، شوراها و نیروهای داوطلب مردمی به روستاهای مسیر این رودخانه هشدار داده شده و همه به حالت آماده‌باش درآمدند.

 هیوه‌چی با بیان اینکه سیلاب قره‌سو امروز به بندرترکمن می‌رسد، اظهارداشت: در هرجایی که احساس شد دیواره رودخانه ممکن است آسیب ببیند، ترمیم آن را آغاز کردیم.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:tasnimnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۲

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52503

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک