هشدار؛ رودخانه اترک طغیان می کندگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  بخشدار بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس از احتمال طغیان رودخانه اترک در این بخش مرزی خبر داد و گفت: در صورت وقوع طغیان، عواقب آن بیشتر برای مزارع حاشیه رودخانه پیش بینی می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛حاجی نظر شبرمحمدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: تاکنون طغیان رودخانه اترک به بخش داشلی برون نرسیده ولی طبق گزارش های دریافتی در بالادست، خساراتی به زمین های کشاورزی حاشیه آن وارد کرده است.
وی گفت: بخشداری داشلی برون تاکنون در سه مرحله، هشدار پیش آگاهی را به مردم این بخش بویژه کشاورزان حاشیه رودخانه اترک، اطلاع رسانی کرده است.
وی همچنین از وجود فرونشست زمین ناشی از بارش های دو روز اخیر در برخی از محورهای ارتباطی بخش خبر داد و افزود: فرونشست هایی از جمله در سه راهی ‘آق بند’، و نیز در مسیر جاده گنبد به روستای کرند در محدوده روستاهای ‘هوتن’ و ‘دماغ’، گزارش شده است.
شیرمحمدلی از رانندگان عبوری در محورهای ارتباطی این بخش درخواست کرد که با احتیاط در این محورها تردد کنند.
وی در خصوص خسارت طوفان و بارندگی ها اخیر نیز گفت: در برخی از روستاهای این بخش، خساراتی به منازل و انبارهای با مصالح خشتی گزارش شده که آمار دقیق آنها متعاقبا اطلاع رسانی می شود.
سامانه سرد و بارشی که از یکشنبه شب وارد استان گلستان شده، بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس را نیز تحت تاثیر قرار داده طبق گزارش معاون اداره کل هواشناسی گلستان به ایرنا، در ایستگاه باران سنجی شهر مرزی اینچه برون به عنوان مرکز بخش داشلی برون، تا صبح روز گذشته ۷۶ میلیمتر باران ثبت شده بود.
بخش داشلی برون گنبدکاووس با حدود ۳۰ روستا و جمعیت تقریبی ۲۶ هزار نفر در شمال این شهرستان و در مرز ایران و ترکمنستان واقع است اقتصاد ساکنان که ترکمن هستند، آن بر پایه دامپروری و کشاورزی است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۷

۲۹ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49422

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک