اداری استاندار گلستان 1 300x199 - هرگونه کوتاهی برای شکوفایی ظرفیت‌های بالقوه استان گلستان متوجه مسئولان استگنبدکاووستورکمن نیوز استاندار گلستان گفت: هرگونه کوتاهی برای شکوفایی ظرفیت‌های بالقوه استان گلستان متوجه مسئولان است که بایستی به خدا و مردم پاسخگو باشند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گنبدکاووس اظهارداشت: استان گلستان با کشور همسایه ترکمنستان اشتراکات قومیتی دارد و از این ظرفیت باید برای ایجاد ارتباط بیشتر و بهتر بین دو کشور بهره‌مند شد. باید از ظرفیت اقوام در دو کشور ‌در ایجاد روابط و منافع مشترک استفاده کنیم.

وی، گمرک اینچه برون گنبدکاووس را از ظرفیت‌های خوب این شهرستان دانست و با تاکید برضرورت فعال کردن بازارچه مرزی آن گفت: توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان که مشترکات فرهنگی و قومی زیادی با مردم گلستان دارند نیز می‌تواند در توسعه اقتصادی گنبدکاووس و استان بسیار راهگشا باشد.

حق شناس با بیان اینکه با روند فعلی بودجه پیش بینی شده و با فرض ثابت بودن قیمت‌ها و تورم، حداقل ۱۰ سال نیاز است که فقط پروژه‌های نیمه تمام کشور تکمیل شود، ادامه داد: بنابراین نباید از دولت برای ایجاد همه زیر ساخت‌ها و اجرای طرح‌های تولیدی (بنگاه اقتصادی) و اشتغال انتظار داشت.

وی با قدردانی از فعالیت‌های بخش خصوصی در ایجاد تولید و اشتغال، ادامه داد: با توجه به‌منویات مقام‌معظم رهبری مبنی بر حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و واگذاری بنگاه‌های دولتی به‌نفع بخش خصوصی، باید دست این سرمایه‌گذاران را بوسید.

اداری استاندار گلستان 2 300x199 - هرگونه کوتاهی برای شکوفایی ظرفیت‌های بالقوه استان گلستان متوجه مسئولان است

حق شناس در حوزه ورزش نیز گفت: معتقدیم هر هزینه‌ای که در حوزه ورزش انجام شود، سرمایه است.علاقه جوانان این منطقه به والیبال ‌و‌حمایت این رشته سبب کاهش بزهکاری‌های اجتماعی می‌شود.بنابراین در حد توان از ورزش حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به ‌کمبود تجهیزات‌ پزشکی در گنبدکاووس، گفت: پیگیر این موضوع هستیم با توجه به اینکه قرار است یک خیر ۲ دستگاه سی تی اسکن برای شهرستان خریداری کند برای نخستین بار قول می‌دهم در صورت خرید این ۲ دستگاه توسط این خیر، استانداری هم یک دستگاه سی‌تی اسکن دولتی برای شهرستان تهیه می‌کند.

حق شناس بیان داشت: لایروبی رودخانه‌های گنبدکاوپس برای جلوگیری از‌ جاری شدن سیل‌های احتمالی آینده به عنوان مصوبه در دستور کار قرار می‌گیرد.

استاندار گلستان، پیگیری مشکلات سیل زدگان و جبران خسارات سیل امسال را از دیگر اولویت‌های کاری خود در گلستان دانست و ادامه داد: مشکلات این حوزه با جدیت پیگیری و مدیران دستگاه‌های مربوطه نیز تا به سرانجام رسیدن امور دست از کار نخواهند کشید.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۵۵

۰۹ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56365

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک