هدیه‌ای که حاشیه‌ساز شد/ اهدای فرش سنتی به سرمربی تیم ملی با کاغذ روزنامهاخبار والیبالتورکمن نیوز اهدای فرش سنتی ترکمن در جریان مسابقات لیگ برتر والیبال نوجوانان به سرمربی تیم ملی با حواشی متعددی در رسانه‌ها و جراید رو به رو شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از فارس، گنبدکاووس که سالهاست پایتخت والیبال کشور بوده و حضور ستارگانی همچون «فرهاد قائمی»، «ادریس دانشور»، «میکائیل تاجر»، «رحمان داوودی»، «اسماعیل مسافر» و … نام و آوازه والیبال این شهر را بر زبان‌ها جاری کرده است امسال با تصمیم شایسته فدراسیون والیبال به عنوان میزبان مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر نوجوانان کشور انتخاب شد، انتخابی که ضمن ایجاد شور و نشاط در جوانان ورزشکار و والیبالیست این خطه جایگاه والیبال در این شهرستان را نیز مورد تاکید قرار داد.

از این منظر که بگذریم، گنبدی‌ها از دیرباز به مهمان‌نوازی و احترام به مهمان معروف و مشهور بوده‌اند و حتی در کتب تاریخی و ادبی گذشته از مهمان‌نوازی و تکریم مهمان به عنوان یک فرهنگ نهادینه و حتی اعتقاد دینی و مذهبی یاد شده است، موضوعی که هنوز و هنوز در بطن فرهنگ مردمان این منطقه از اقوام و مذاهب گوناگون پیداست و حتی بارها نیز خبرساز شده است از جمله اتفاقاتی که در بخشش پرونده‌های قصاص به دلیل قرار گرفتن خانواده قاتل به عنوان مهمان در منزل مقتول بوده و یا پذیرایی و استقبال از زائران امام رضا (ع) در مسیر حرکت به مشهد مقدس تنها بخشی از مهربانی‌های مردم این سرزمین است.

اما این بار این مهمان‌نوازی و مهربانی که قطعا شایسته تحسین و تقدیر است به دلیل عدم برنامه‌ریزی قبلی و البته با چاشنی بدسلیقگی موجب شد تا حواشی متعددی در فضای مجازی و حقیقی برای گنبدی‌ها رقم بخورد.

ماجرا از این قرار بود که پس از انتخاب گنبدکاووس به عنوان میزبان مرحله نهایی مسابقات والیبال لیگ برتر نوجوانان و حضور چهار تیم برتر و قدرتمند لیگ برای اجرای این مرحله از مسابقات «محمدرضا وکیلی» سرمربی تیم ملی نوجوانان کشور نیز برای نظارت و ارزیابی بازیکنان تیم ملی در این رده و انتخاب بازیکنان جدید به گنبدکاووس آمد.

مسؤولان تیم شهرداری گنبدکاووس که از عزیزان شهرداری و شورای شهر بودند با اطلاع از حضور مربی تیم ملی نوجوانان کشور در اقدامی که از روی نیت خیر و برآمده از همان مهمان‌نوازی و مهربانی تاریخی آنهاست تصمیم گرفتند تا با اهدای فرش سنتی ترکمن به عنوان یکی از صدها سوغات و صنایع‌دستی مردم این خطه به «محمدرضا وکیلی» به نوعی از حضور او قدردانی کرده و رسم ادب را به جای بیاورند.

اما متاسفانه به دلیل عدم توجه کافی از سوی تیم تشریفات و گروه رسانه‌ای پیرامون تیم شهرداری گنبدکاووس و به دلیل عجله زیاد این هدیه نفیس به جای پیچیده شدن در کاغذ کادو و یا ربان پیچی، با کاغذ روزنامه بسته‌بندی شده و به سرمربی تیم ملی نوجوانان اهدا شد.

اما این پایان کار نبود و همین موضوع باعث شد تا رسانه‌ها و مطبوعات محلی با انتشار تصاویری از این اقدام موجی از انتقاد را روانه مدیران و کادر مدیریتی تیم شهرداری گنبدکاووس و شهردار و اعضای شورای شهر کرده و از این اتفاق با ادبیاتی همچون آبروریزی، کج‌سلیقگی، عدم تدبیر و … یاد کنند.

قطعا در نیت خیر و هدف نیکو مدیران و مسؤولان والیبال شهرستان از جمله هیئت والیبال، شهردار، اعضای شورای شهر و تیم مدیریتی تیم شهرداری گنبدکاووس تردیدی نیست اما به نظر می‌رسد لزوم حضور یک مدیر تشریفات و رسانه در کنار تیم و یا برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده برای اقداماتی این چنینی ضروری به نظر می‌رسد تا از رخ دادن اتفاقات مشابه این موضوع جلوگیری شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۲

۰۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46326

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک