هجدهیمین سالگرد شهادت اترک طیار مراسم و بزرگداشت – تورکمن نیوز به مناسبت هجدهمین سال شهادت اترک طیار نماینده فقید شهرستان گنبد کاووس و بخش محروم داشلی برون در واقعه سقوط هواپیمای یاک ۴۰ مراسم بزرگداشتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  مقارن با سالروز شهادت امام حسین (ع) و روز اربعین ظهر امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی همچنین جمع کثیری از مردم ترکمن صحرا در سالن ورزشی مشکات گنبدکاووس مراسم گرامیداشت شهادت اترک طیار و یارانش برگزار شد.

سقوط هواپیمای یاک ۴۰ از حوادث تلخ و دردناک سال ۱۳۸۰ است که مردم شهرستان گنبد کاووس و چند شهرستان استان گلستان را با شهادت نمایندگان مردم در ماتم فرو برد.

هجدهیمین سالگرد شهادت اترک طیار بر اساس گزارش هایی که از این واقعه دردناک به ثبت رسیده هواپیمای روسی یاک ۴۰ در ساعت ۶ بامداد پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۸۰ (۱۷ می ۲۰۰۱) در جنگلهای روستای خرچنگ مازندران سقوط کرد.

اترک طیار و سایر نمایندگان گلستان برای انجام ماموریت اداری و افتتاح و راه اندازی فرودگاه گرگان همراه با وزیر راه و تنی چند از مقامات کشوری و استانی در این پرواز به شهادت رسیدند.

امروز با گذشت ۱۸ سال از سقوط هواپیمای یاک ۴۰ یاد و خاطره ازدست رفتن عزیزترین برگزیدگان مردم استان گلستان دلها به ماتم میرود و اشک در چشمانمان حلقه میزند.

هجدهیمین سالگرد شهادت اترک طیار بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز، در حادثه جانگداز سقوط هواپیما اترک طیار نماینده وقت مردم شهرستان گنبد کاووس و بخش محروم داشلی‌برون، به همراه (حجت الاسلام قربانعلی قندهاری، غلامعلی هزارجریبی نمایندگان گرگان و آق‌قلا)، (سید منصور حسینی نماینده مینودشت و کلاله)، (علی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر فندرسک و چشمه‌ساران)، (عظیم گل نماینده بندرترکمن، بندرگز و کردکوی) و (محمد صادق صادقی نماینده علی‌آباد کتول) همچنین (معمی هلاکو نماینده ادواری مردم گنبد کاووس و آزادشهر) به دیار حق شتافند که یاد و خاطره همگی این شهدای گرانقدر همیشه برایمان گرامی است.

شهید اترک طیار نماینده‌ای زحمت‌کشی برای مردمش بود که با شهادتش درس ایثار و آزادگی را به ما آموخت.

فردا (چهارشنبه) از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ ظهر مراسم گرامیداشت (سالگرد شهادت) معمی هلاکو در منزل ایشان برگزار می شود.

گزارش از : یاشار نیازی

 

برای دیدن گزارش تصویری این مراسم اینجا کلیک کنید.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۳

۰۸ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38833

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک