بازارهای هفتگی ترکمن نیوز 300x225 - هتل‌ها، بومگردی ها، رستوران‌ها و بازارهای هفتگی گلستان با کاهش ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی می‌شوندترکمن نیوز:  استاندار گلستان با بیان اینکه تعداد بیماران استان از روزی ۳۰۰ نفر در نیمه اسفند ماه به ۲۰ تا ۲۷ نفر طی یک ماه گذشته رسیده است، اظهار کرد: هتل ها ، بومگردی ها، رستوران ها و بازارهای هفتگی با کاهش ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی می شوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: قریب به ۳ ماه است بازار های هفتگی در استان تعطیل هستند و قریب به ۷۰۰ نفر شاغل ثابت این بازارها ضربه اقتصادی خورده اند و در حال حاضر به نظر شرایط بگونه ایست که می توانند با ۵۰ درصد ظرفیت و با رعایت تمام ضوایط بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند.

وی افزود: هتل ها و بوم گردی با ۵۰ درصد ظرفیت و رستوران ها نیز با ۳۰درصد ظرفیت و به شرط جابجایی صندلی های اضافی و رعایت مسائل بهداشتی بازگشایی می شوند.
استاندار گلستان سلامت و معیشت مردم را پراهمیت دانست و افزود: اعلام وضعیت سفید یا قرمز شهرستان ها بر عهده استان نیست بلکه ستاد ملی کرونا بر اساس اعلام آمار استان ها ، وضعیت شهرستان ها را تعیین می کند.
حق شناس گفت : تمامی بازگشایی های اعلام شده منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم تغییر وضعیت شهرستان هاست و اگر چنانچه وضعیت شهرستان ها نسبت به حال حاضر بدتر شود، یقیناً بازگشایی ها قطع خواهد شد.
وی ادامه داد: دانش آموزان پایه ۱۲ در ۳۶ مرکز آموزشی شبانه روزی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از ابتدا تا پایان امتحانات در خوابگاه ها مستقر خواهند شد و از آنان در هنگام ورود و خروج تست عدم بیماری اخذ می شود.
استاندار گلستان با بیان اینکه ساعت فعالیت بانک ها از ابتدای خرداد به روال عادی بر خواهد گشت، یادآور شد: در خصوص بازگشایی باشگاه های ورزشی و تغییر ساعات کار ادارات هنوز از ستاد ملی ملی دستورالعملی اعلام نشده است.
حق شناس خاطر نشان کرد: بر اساس ستاد ملی کرونا نماز عید سعید فطر در مصلا ها برگزار نخواهد شد و برگزاری آن تنها در مساجد و محلات خواهد بود.
لازم به ذکر است در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی گلستان گزارشی از آخرین وضعیت استان ارئه کرد و اعضای حاضر پیرامون مسائل مطرح شده به تبادل نظر پرداختند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۹

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75706

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک