بکارگیری مدیران اهل سنت 300x198 - نیروهای خادم و توانمند اهل سنت در مناصب استفاده شودتورکمن نیوز:  امام‌جمعه اهل سنت قشم گفت: باید تنگ‌نظری‌ها کاسته شود و از نیروهای خادم و توانمند اهل سنت بهره گرفته شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از مهرنیوز؛ شیخ محمدعلی امینی در آئین تکریم و معارفه ریاست دفتر امور اهل سنت نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آیت‌الله نعیم‌آبادی بیان داشت: نعیم آبادی از علمای کاردان و فرهیخته در هرمزگان بودند که کتاب را هیچگاه به عنوان زینت منزل یا دفتر کار استفاده نکردند و تالیفات زیادی در این مدت داشته اند.

وی با تبریک انتصاب حجت الاسلام عبادی زاده به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در هرمزگان عنوان کرد: از مقام معظم رهبری به‌واسطه انتصاب بجا و شایسته حجت‌الاسلام عبادی زاده تشکر می‌کنیم، امیدوارم نماینده جدید ولی فقیه هم مانند نعیم آبادی در راستای وحدت شیعه و سنی پیشرو باشد.

امام‌جمعه اهل سنت قشم خاطرنشان کرد: «باوقار» به عنوان رئیس جدید دفتر امور اهل سنت در هرمزگان فردی توانمند و آگاه است و امیدوارم از ظرفیت‌های خود برای حفظ و تقویت وحدت در استان بهره ببرد.

وی افزود: تنها راه خنثی کردن دشمنان حفظ وحدت و همدلی است، باید در این راه با ایثار و ازخودگذشتگی وحدت حقیقی ایجاد شود.

امینی با اشاره به اینکه باید مصلحت اسلام را فدای مصلحت خود کنیم، تصریح کرد: باید در گفتار و رفتار به دنبال تقویت وحدت در کشور باشیم و سعی کنیم در جهت افزایش انسجام یکدیگر پیش برویم.

شیخ امینی: از نیروهای خادم و توانمند اهل سنت در مناصب استفاده گردد

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب کشور با بیان اینکه آسیب‌های جهان اسلام در طول تاریخ به دلیل تفرقه بوده است، افزود: در استفاده کردن از نیروهای لایق و شایسته اهل سنت نباید کوتاهی کرد که از نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و سرپرست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان می‌خواهیم در این جهت اهتمام بیشتری کنند.

وی ادامه داد: باید تنگ‌نظری‌ها کاسته شود و از نیروهای خادم و توانمند اهل سنت بهره گرفته شود و در سنگرهای مختلف بهره ببریم.

امینی در پایان با اشاره به اینکه از یک روحانی نباید انتظار داشت هرچه بپسندید بگوید بلکه باید انتظار داشت انسان‌های صادق و شجاع باشند، اضافه کرد: باید اشتباهات خود را خیرخواهانه مطرح و جلوی اشتباهات را بگیریم تا بتوانیم در مسیر پیشرفت حرکت کنیم و زمانی که می‌توانیم یک روحانی خوب باشیم که از بیان حقیقت ترس و واهمه نداشته باشیم.

در این مراسم حجت الاسلام لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس دینی اهل سنت با بیان اینکه امیدوارم رئیس جدید دفتر امور اهل سنت نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بتواند همچون گذشته منشأ وحدت باشد، تصریح کرد: از بین گزینه های مختلف به یک فرزند هرمزگانی رسیدیم که فردی شایسته و توانمند بوده و به طور حتم می تواند خدمات ارزنده ای از خود بر جای بگذارد.
لطفیان با اشاره به اینکه درمجموع نظام جمهوری اسلامی هیچ مضایقه ای برای رشد دینی برادران اهل سنت وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امروز خدماتی که دولت به طلاب اهل سنت ارائه می دهد بیشتر از خدماتی است که به طلاب شیعه ارائه می دهد.

گردآوری و نشر: گروه خبری تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۱

۳۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57925

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک