سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گلستان:

نیروهای امدادی به محل اعزام شدند/ منطقه بحران تحت کنترل استاخبار استانی – ترکمن نیوز- سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گلستان اظهار کرد : به محض اطلاع از وقوع حریق در مراتع و جنگلهای سوزنی برگ پیشکمر شهرستان کلاله تیم های امداد و نجات سطح استان به منطقه اعزام شدند و اوضاع تحت کنترل است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، مجتبی جمالی تصریح کرد:با توجه به حضور گسترده نیروهای مردمی و منابع طبیعی، نیروهای عملیاتی حاضر در منطقه به دنبال مهار آن هستند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان ادامه داد: متاسفانه تداوم گرما و کاهش رطوبت طی چند هفته اخیر موجب شده تا آستانه تحریک‎پذیری منابع طبیعی کاهش یابد و با کوچک‎ترین بی‎احتیاطی شرایط برای گسترش حریق مهیا شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه با حضور نیروهای امدادی، بسیج، هلال احمر ، نیروهای مردمی، فرمانداری، بخشداری و دهیاری ها عملیات اطفا حریق ادامه دارد.

جمالی خاطر نشان کرد: پس از بررسی های صورت گرفته میزان خسارات مالی و طبیعی اعلام خواهد شد اما در حال حاضر بیشترین تلاش نیروهای امدادی معطوف به اطفاء و مهار آتش شده است.

وی با تاکید بر وظایف قانونی مدیریت بحران در حوادث طبیعی متذکر شد: وظیفه حفظ و حراست مدیریت عرصه‎های طبیعی بر عهده دستگاه‎های متولی است و در صورت بروز چنین حوادثی، این دستگاه‎ها از تمامی توان خود از جمله تجهیزات و قابلیت انسانی برای مدیریت حادثه استفاده می‎کنند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۸

۱۰ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

25983

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک