به سرمایه گذار در اجرای طرح های شیرین کردن آب در گلستان 1 300x225 - نیاز به سرمایه گذار در اجرای طرح های شیرین کردن آب در گلستاناقتصادی – ترکمن نیوز – مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گلستان گفت: برای اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن نیاز به سرمایه گذار داریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمدهادی رحمتی در خصوص جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح‌های آب شیرین کن گفت: در جا‌هایی که چاه‌های آب شور وجود دارد، امکان سرمایه‌گذاری برای ایجاد آب شیرین‌کن فراهم است و ما نیاز به سرمایه گذار داریم.

رحمتی افزود: مجتمع آب شیرین‌کن بندرترکمن سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و در حال حاضر به گمیشان و حتی برخی از روستا‌های منطقه هم آبرسانی می‌کند. این طرح از طریق جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی اجرا شد.

وی گفت: به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در شهر‌هایی که این شرایط را دارند هستیم و در گنبدکاووس کار‌هایی انجام شده است.

رحمتی به فرسودگی شبکه آب در شهر‌های استان هم اشاره کرد و گفت: ۱۵ درصد شبکه آب در شهر‌های استان فرسوده است و به دلیل فقدان منابع مالی کار بازسازی با کندی پیش می‌رود.

وی افزود: هنوز در بخش‌های مرکزی شهر گرگان شبکه فلزی است و نیاز به اصلاح دارد، اما اعتبارات عمرانی برای اصلاح شبکه کافی نیست.

وی گفت: هدر رفت آب در استان به دلیل فرسودگی شبکه حدود ۲۵ درصد بوده که بخشی از آن فیزیکی و بخشی هم غیرفیزیکی است.

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

منبع: yjc.ir

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۳

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29976

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک