جاور 300x218 - نوع دوستی و حمایت از فقرا و نیازمندان از صفات و سنت پیامبر (ص) استتورکمن نیوز امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس سخنان پیش از نماز جمعه این هفته را با توجه به گرانی روزافزون کالاها و مایحتاج عمومی به دعوت مردم در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه اختصاص داد و گفت: همه ما مومنین بخصوص بزرگان جامعه در قبال اقشار ضعیف و تهیدست باید احساس مسئولیت کنیم زیرا که این امر از صفات و سنت های پیامبر(ص) است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛     آخوند عبدالکریم جاور ویژگی بزرگان جامعه را مردمداری، حامی فقرا و مستضعفین، دلسوز ی به مردم و زیردستان برشمرد و اظهار داشت: پیامبر (ص) در حدیثی می فرماید من در آخرت وکیل اینگونه بزرگان هستم، انسان هایی که نعمت های الهی را برای برآوردن حاجات مردم و رضایت الله متعال هزینه کرده اند.

وی تصریح کرد: اگر ما مومنین به فکر حمایت از همدیگر، کمک به همسایه نیازمند یا مریض خود نباشیم و به خانواده و اولاد یکدیگر رحم نکنیم چگونه می توانیم امید به رحمت خداوند داشته باشیم.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگر سخنان خود با ابراز نگرانی از شیوع بیماری آنفولانزا در استان و شهرستان اظهار داشت: بنابه گفته مسئولان بهداشتی میزان شیوع این بیماری در استان بسیار بالا است و گلستان مستعد شیوع بیماری آنفولانزا می باشد.

آخوند عبدالکریم جاور ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی، از مردم خواست تا کسانی را که در معرض خطر بیماری آنفولانزا هستند برای تشخیص و مداوا به مراکز بهداشتی هدایت کنند.

وی همچنین به مردم توصیه کرد تا رفع کامل این بیماری نکات آموزشی و پیشگیرانه مراکز درمانی و بهداشتی را رعایت کنند و مواظب گروه های پر خطر بخصوص کودکان و سالخوردگان باشند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۰

۱۶ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65452

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک