رامین نورقلی پور:

نوسان اقتصادی شدید مانع توسعه صنایع کوچک اشتغال زااخبار اجتماعیتورکمن نیوز نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نوسان اقتصادی شدید مانع توسعه صنایع کوچک اشتغال زا در اقتصاد کشور است،گفت: نوسانات ارزش پولی ملی در برابر ارز خارجی،تولیدکنندگان کوچک را در تامین مواد اولیه با چالش روبرو می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از خانه ملت، رامین نورقلی پور درباره تاثیر صنایع کوچک در حوزه اشتغال در کشور،اظهار کرد: نقش تاثیرگذار صنایع کوچک در تولید شغل واضح است و نمی‌توان این مسئله را به نوعی کتمان کرد و از همین رو دولت به عنوان نقش حمایتی اش الزام آور است که به عنوان ریل گذار صنایع کوچک را مورد حمایت قرار دهد.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حمایت از اشتغال های کوچک در بهارستان با تزریق اعتبارات در بخش های مختلف در دستور کار قرار گرفته است تصریح کرد: بطور مثال ۱/۵میلیارد دلار برای اشتغال در مناطق روستایی اختصاص داده شده است تا بتوان فرصتهای اشتغال مولد در این مناطق ایجاد کرد.

بی ثباتی اقتصادی مانع توسعه صنایع کوچک در کشور

نور قلی پور افزود: بی ثباتی اقتصادی مانع توسعه صنایع کوچک در کشور است زیرا ما در راستای توسعه صنایع کوچک فاقد برنامه ریزی نیستیم اما بی ثباتی اقتصادی موجب شده است که صنایع کوچک به نحو مطلوب تقویت نشود.

نوسانات شدید ارزش پولی ملی در برابر ارز خارجی به ضرر صنایع کوچک

وی ادامه داد: نوسانات شدید در ارزش پولی ملی در برابر ارز خارجی تولید کنندگان کوچک را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا با این شرایط مشخص است که صنایع کوچک با ورود وتامین مواد اولیه دچار مشکلات اقتصادی می شوند.

صنایع کوچک در اقتصاد جهانی مشهور به محرک‌های تولید هستند

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه صنایع کوچک در اقتصاد جهانی مشهور به محرک های تولید هستند یادآورشد: اولین و ابتدایی ترین آسیبهای اقتصادی در تحولات اقتصادی به صنایع کوچک وارد می‌شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۲

۰۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46536

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک