داداشی 300x176 - نوسانات شدید وضعیت بارش استان گلستان در فصل بهارترکمن نیوز: مدیر کل هواشناسی گلستان از نوسانات شدید وضعیت بارش استان گلستان در فصل بهار خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نوربخش داداشی مدیر کل استان در تحلیل شرایط آب و هوایی فصل بهار ۱۳۹۹ استان گفت:در فصل بهار ۱۳۹۹ متوسط مجموع بارش ایستگاه های سینوپتیک استان ۱۳۹٫۹ میلیمتر بوده است، این نشان می دهد ۲۹ درصد نسبت به متوسط این فصل افزایش بارش رخ داده و بیشترین میزان بارش در مینودشت ۲۶۸٫۸ میلیمتر به ثبت رسیده و کمترین بارش در بندرترکمن ۶۵٫۲ میلیمتر رخ داده است .

وی در ادامه افزود: کم بارش ترین ماه این فصل خرداد ماه بوده که در این ماه میانگین بارش استان ۴٫۶ میلیمتر بوده است که در مقایسه با نرمال بلند مدت ۸۰ درصد کاهش داشته و این در حالی است که در این ماه در شهر اینچه برون هیچگونه بارشی رخ نداده ولی در مجموع روند بارش باران در این فصل نسبت به دوره آماری بلند مدت افزایشی بوده است.

داداشی در پایان گفت : در فصل بهار ۱۳۹۹ متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۲۰ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۰٫۴ درجه نسبت به متوسط این فصل افزایش داشته است. حداکثر دمای ثبت شده به میزان ۴۶٫۹ درجه در تاریخ ۱۴ خرداد درگنبد کاوس در مقایسه با دوره بلند مدت آماری از نظر وقوع دمای حداکثری در استان با ۶٫۰ درجه سانتیگراد افزایش یک رکورد محسوب و حداقل دمای ثبت شده فصلی به میزان ۰٫۷ – درجه در گرگان می باشد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۵

۰۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77793

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک