Bonyad Maskan TN 2 300x195 - نوسازی ۱۱ هزار واحد مسکن روستایی در گنبدکاووسگنبدکاووس– ترکمن نیوز- رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس از نوسازی ۱۱ هزار واحد مسکن روستایی در گنبدکاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, ولی الله رضایی اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد علوی منعقد شده تا در روستاهای املاکی, با همکاری این بنیاد نقشه برداری توسط بنیاد مسکن انجام شود که در مرحله امور اسناد در این روستاها هستیم.

وی افزود: از ابتدای طرح تاکنون برای ۱۱ هزار واحد مسکن روستایی تسهیلات پرداخت شده که ساخت و ساز ۱۰ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده و هزار واحد باقیمانده در حال ساخت و ساز است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: امسال مبلغ تسهیلات در حوزه ساخت و ساز مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومان با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله است, ۶۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی حوزه شهرستان گنبدکاووس مقاوم و ۴۰ درصد بقیه نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

وی یادآور شد: در سال گذشته پروژه ساخت مسکن شهری در گنبدکاووس انجام شد و اگر زمین مناسبی در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد, آمادگی ساخت مسکن در حوزه شهری وجود دارد.

رضایی تاکید کرد: در سال ۹۶ ,قیر یارانه ای به مساحت ۳۵۰ هزار مترمربع به ارزش ۱۸ میلیارد تومان برای حدود ۵۰ روستا با مشارکت دهیاری ها ,قرارداد آن صورت گرفت و امسال عملیات اجرایی این پروژه‌ها(آسفالت) در حال انجام است که تاکنون در بیش از نیمی از روستاها به اتمام رسیده و بقیه در حال انجام است.

وی گفت: عملیات اجرایی پارک محله اسلام‌آباد با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومان در راستای طرح شهید شوشتری در حال انجام است و در سال گذشته آسفالت این محله با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان به صورت دیون انجام شد.

 

منبع: tasnimnews.com

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۳

۲۳ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32543

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک