نوروزگاه شهرستان کلاله برپا می‌شودکلاله-ترکمن نیوز-  فرماندار کلاله در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان با اعلام این خبر گفت: در راستای ایجاد شور و نشاط بین شهروندان، معرفی ظرفیت ها و قابلیت های اقتصادی، گردشگری به مسافران، معرفی سنت ها، آداب و رسوم روستاها؛نوروزگاه در بخش های مختلف شهرستان برگزار می گردد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ محمد حمیدی با تأکید بر اینکه باید بستری نو برای جذب گردشگران در شهرستان ایجاد کنیم، افزود: اتاق ستاد خدمات سفر در فرمانداری راه اندازی می شود تا تمامی اعضا ستاد اقدامات خود را در چهارچوب وظایف تعریف‌شده انجام و تمامی موضوعات در ایام تعطیل بررسی گردد.

وی با بیان اینکه ۴ مدرسه ۳۶ کلاسه در سطح شهر برای اسکان مسافران نوروزی آماده سازی شده است؛ گفت: تمامی خانه‌های مسافر ساماندهی و مجوزدار شوند و با کسانی که بدون مجوز فعالیت می کنند برخورد و جمع آوری گردد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کلاله بابیان اینکه دفترچه راهنمای مسافر باید برای شهرستان کلاله تدوین شود، گفت: تمامی مسیر ها و جاذبه های گردشگری شهرستان باید در نقشه طراحی و توسط اکیپ هلال احمر مستقر در ورودی شهر به دست مسافران نوروزی برسد.

حمیدی تاکید کرد: تمامی تعرفه های بوم‌گردی باید با قیمت مصوب در محل بوم گردی نصب گردد و شهرداری نسبت به زیبا سازی، لکه گیری معابر و روکش آسفالت شهر اقدام نماید.

رییس ستاد خدمات سفر کلاله در پایان گفت: با توجه به تراکم حضور مسافرین نوروزی در مسیر خالد نبی؛ اقدامات لازم جهت اورژانس هوایی( بالگرد) در کلاله صورت گیرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۵

۰۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46304

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک