معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

Seraj 30T 300x209 - نوبت دهی پزشکان در گلستان الکترونیک می شودبهداشت و درمان- ترکمن نیوز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مهمترین اتفاقی که در نظام ارجاع رخ داده الکترونیک شدن نوبت دهی برای بیماران است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سراج الدین عارف نیا اظهار کرد: سال‌هاست که طرح پزشک خانواده در استان در حال اجرا است و امروز به جایی رسیدیم که طرح نظام ارجاع الکترونیک را به صورت اصولی و صحیح در استان اجرا کنیم.

وی جمع شدن مهر روستایی از دفترچه‌ها را یکی از مهمترین اتفاقات در حال انجام اعلام کرد و افزود: طی دو ماه آینده مهر روستایی از دفترچه روستاییان برداشته خواهد شد و پزشک مراکز بهداشتی درمانی از طریق سیستم الکترونیک، بیمار را به پزشک متخصص ارجاع خواهد داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: تمام بیماران روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر که دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند، زمان مراجعه به پزشک خانواده در صورت نیاز به متخصصان معرفی می‌شوند و سپس کد ارجاع ۱۶ رقمی برای آن ها صادر می‌شود.

 

ارجاع الکترونیک مراکز بهداشتی درمانی

 

وی مهمترین اتفاقی که در نظام ارجاع رخ داده را الکترونیک شدن نوبت دهی برای بیماران اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح بیمار مطلع می‌شود درچه ساعتی و چه روزی به پزشک مربوطه خود مراجعه کند.

عارف نیا با بیان اینکه روستاییان در زمان مراجعه به پزشک روستا تنها ۵۰۰ تومان حق ویزیت پرداخت می‌کنند، اظهار کرد: ۹۰ درصد مشکل بیماران روستایی توسط پزشک روستا بر طرف می‌شود و در صورت نیاز به آزمایش، نمونه گیری در سطح مراکز انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اگر مردم به این باور برسند که این مسیر را طی کنند قطعا هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

 

ارجاع الکترونیک مراکز بهداشتی درمانی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: تمام سعی ما بر این است در حالی که خدمات با کیفیت ارائه می‌دهیم هزینه‌های مردم را هم کاهش دهیم.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: mehrnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۲

۳۰ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28497

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک