نمونه‌های ارسالی از قوچ و میش‌های تلف شده ارزش تشخیصی نداشت گلستانتورکمن نیوز:  رییس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: نمونه‌های ارسالی از قوچ و میش‌های تلف شده پارک ملی گلستان ارزش تشخیص بیماری‌های باکتریایی و ویروسی نداشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دکتر عبدالوند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: به علت آنکه نمونه‌ها ۱۰ تا ۱۴ روز پس از وقوع حادثه برای ما ارسال شد و ما با علم به اینکه به علت گذشت زمان نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود نمونه‌هایی از لاشه حیوانات را به مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال کردیم.

وی گفت: این مرکز نمونه‌های بافتی را فاقد ارزش تشخیصی دانست.
رییس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی گلستان گفت: هم اکنون نیز آزمایشات سم شناسی بر روی لاشه‌ها در حال انجام است که به محض اعلام به اطلاع عموم و همچنین سازمان محیط زیست رسانده خواهد شد.
وی همچنین درباره احتمالات پیش رو درباره علت مرگ این تعداد از قوچ و میش‌های در پارک ملی گلستان گفت: ممکن است به علت سرمای هوا در فروردین و غافلگیری حیوانات این اتفاق رخ داده باشد.
در اوایل فرورین ماه امسال بیش از ۱۶۰ راس قوچ و میش و همچنین ۳ راس آهو در پارک ملی گلستان تلف شدند.
پارک ملی گلستان اولین پارک ملی ثبت شده ایران و همچنین یکی از ذخیره گاه‌های بزرگ ژنتیکی حیوانی و گیاهی دنیاست که در فهرست آثار یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

واکنش شکیبا رییس اداره حیات وحش سازمان محیط زیست گلستان به مرگ و میر قوچ ومیش ها

شکیبا گفت:با آزمایشات اولیه مشخص شد که بیماری های سیاه زخم و تب برفکی نبوده است .

شکیبا افزود: زمان مرگ و میر این حیوانات یک تا دو روز قبل از سال ۹۸ بوده است.

وی گفت: پیش بینی من این است که دلیل مرگ و میر حیوانات نوعی از مسومیت بوده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۷

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52748

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک