gomrok namayande saravan 300x252 - نماینده سراوان پیگیر پرونده گمرکی یک فرد غیربومی بود/ مامور گمرک در محل کار خود حضور دارداجتماعی-ترکمن نیوز-  جزئیات تازه از جنجال نماینده مجلس در گمرک حکایت از این دارد که نماینده سراوان برای پیگیری پرونده فردی به گمرک رفته بود که بومی استان سیستان و بلوچستان نبوده و اهل یکی از شهرهای جنوبی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  یک منبع آگاه در گمرک در گفت وگو با ایلنا گفت: فردی که در لکسوس شاسی بلند آبی همراه با درازهی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی بوده ارتباطی به مردم بومی سیستان و بلوچستان و سراوان ندارد و این فرد اصالتا اهل یکی از شهرهای جنوبی کشور است.
وی تصریح کرد: این نماینده مجلس برای پیگیری پرونده تمدید ضمانت نامه گمرکی فردی به نام “ح” که در حوزه واردات فعالیت دارد و دلال پرونده‌های این‌چنینی است به گمرک رفته بود. “ح” از اهالی سیستان و بلوچستان نیست و این پرسش مطرح می‌شود که درازهی با لکسوس آبی به چه علت و با کدام پیشنهاد ویژه پیگیر پرونده یک تاجر غیر بومی بوده است؟
این منبع آگاه در ادامه گفت: این نماینده بدون هماهنگی با دفتر رئیس کل گمرک در حالی به گمرک رفته بود که رئیس کل گمرک ایران در آن ساعت در دفتر خود حضور نداشت و یک ساعت بعد از این ماجرا از جلسه به محل دفتر خود برگشته است.
وی اظهار داشت: یکی از دلایل مهم جدال لفظی این نماینده در گمرک علاوه بر عدم هماهنگی قبلی و حضور نداشتن رئیس کل گمرک شناختی بوده که کارکنان گمرک از دلال واردکننده کالا و فرد کارچاق کن داشتند که پیگیری های بعدی خبرنگار ما نشان می‌دهد “ح” همان دلال معروف حتی اسمی در این پرونده نداشته و با توجه به سوابق دلالی این فرد با سوء استفاده از موقعیت نماینده‌های مجلس در همان روز این فرد قصد داشته صرفا با استفاده از نماینده سراوان پرونده تمدید ضمانت نامه فرد دیگری را به سرانجام برساند.
همچنین این منبع آگاه در گمرک ارسال پرونده کارمند وظیفه شناس گمرک به هیئت تخلفات را تکذیب کرد و گفت: روز چهارشنبه مامور گمرک در محل کار خود و در همان پست حاضر شد. وی خود اهل تسنن و اصالتا ترکمن استان گلستان است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۸

۰۲ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

42427

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک