نماینده اهل سنت غرب گلستان توهین یک مداح در صداوسیما را محکوم کردتورکمن نیوز: نماینده اهل سنت غرب گلستان طی گفتگوی تلفنی توهین انجام شده توسط یک مداح به صحابه اکرم و همسر باوفای نبی مکرم اسلام را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رامین نورقلی پور با اشاره به توهین و گستاخی یک مداح به ساحت مقدس ام المومنین عایشه صدیقه و خلافه ثلاثه نبی مکرم اسلام که در جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام از شبکه پنج سیما پخش شد گفت: کسانی که به مقدسات اهل سنت و سایر مذاهب اسلامی توهین می کنند در واقع وحدت اسلامی را خدشه دار کرده و به اختلافات مذهبی دامن می زنند. بنابراین باید با اینگونه اقدامات برخورد جدی و عملی صورت بگیرد.
وی افزود: این عمل بر خلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری بوده و موجب آزرده شدن خاطر اهل سنت شده است. رسانه ملی قبل از هر چیز وظیفه دارد در چهارچوب منویات رهبری حرکت کند، چرا که ایشان اهانت به مقدسات اهل سنت و اتهام زنی به همسر گرامی نبی مکرم را حرام اعلام کرده اند. لذا با تدابیر بعمل آمده، برخی از عوامل شبکه پنج منجمله تهیه کننده، مدیر و ناظر برنامه از کار برکنار شده و همچنین مدیر آن شبکه به دلیل کوتاهی توبیخ شده است.
این نماینده با بیان اینکه فراکسیون اهل سنت مجلس اینگونه توهین ها را تحمل نکرده و واکنش قاطع نشان خواهد داد یادآور شد: متاسفانه در گذشته نیز شاهد بی حرمتی برخی افراد کوته فکر بودیم که تنها به عذرخواهی عوامل برنامه بسنده گردید، با اینحال صحبت های مداح شبکه پنج قابل تحمل نبوده و صدای اعتراض نمایندگان، علما و مردم اهل سنت را در آورده است.
نورقلی پور تاکید کرد: ضرورت داشت در راستای اهمیت حفظ وحدت و پیشگیری از هرگونه اختلافات برخورد مناسب با عوامل آن برنامه صورت بگیرد که بلافاصله به اتفاق تنی چند از همکاران تمهیدات لازم را به انجام رساندیم تا ترتیب پیگرد قانونی شخص مذکور نهایی شود. این شخص امروز (پنجم خرداد ماه) توسط قوه قضائیه بازداشت گردید. همچنین هیاتی از سیمای ملی در مجلس حضور بهم رسانده و از مردم و نمایندگان اهل سنت عذرخواهی کردند.

خبرنگار: طاهر جانی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۱۸

۰۵ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54111

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک