نمایشگاه هفته سلامت در استان گلستان دایر می‌شود

گلستان-ترکمن نیوز-معاون دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: در راستای سلامت جامعه، فعالیت‌های بی‌شماری در طول هفته سلامت در استان گلستان داریم و نمایشگاه هفته سلامت را از فردا در استان دایر می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران سراج‌الدین عارف‌نیا ظهر امروز در مراسم آغاز برنامه‌های هفته سلامت در استان گلستان ا‌ظهار داشت: ‌امروز شاهد برگزاری برنامه‌های نخستین روز هفته سلامت با نواختن نوای سلامت هستیم و امید داریم این برنامه مثمرثمر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید به حوزه سلامت توجه شود و عدالت در سلامت، شعاری است که باید خدمت براساس جمعیت تحت پوشش انجام گیرد. خدمت ‌در حوزه سلامت باید باکیفیت تمام عرضه شود و هزینه اضافی به دوش مردم نگذارد. در راستای سلامت جامعه، فعالیت‌های بی‌شماری در طول هفته سلامت در استان گلستان داریم و نمایشگاه هفته سلامت را از فردا در استان دایر می‌کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان به سلامت دانش‌آموری اشاره کرد و گفت:‌ امید به زندگی بین مرد و زنان ایرانی به بالای ۷۰ سال رسیده است و این به این معنی نیست که مرگ زودرس در جامعه اتفاق نمی‌افتد.

عارف‌نیا افزود: ۵۰ درصد مرگ‌ها در سن کمتر از ۵۵ سالگی اتفاق می‌افتد و از این میزان ۳۰ درصد از این مرگ‌ها جوانانی هستند که کمتر از ۳۵ سال سن دارند.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و پیشگیری در حوزه سلامت راه دشواری داریم،‌ تاکید کرد: بیماری قلبی و عروقی و سوانح از علل‌های مهم مرگ و میر در استان است و هنوز نتوانستیم که فرهنگ ترافیکی را ایجاد کنیم و الگوی سلامت غذایی مناسبی را تبیین کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تاکید کرد: ‌امید داریم بتوانیم به تدریج فرهنگ رانندگی را جا بیندازیم و شاهد مرگ و میر کمتری در این حوزه باشیم. ۱۴ هزار مورد مرگ و میر بر اثر سوانح تصادفی در یک سال داریم و براساس این آمار هر سال زلزله‌های عظیم و سقوط هواپیماهایی بی‌شماری اتفاق می‌افتد.

وی به خوردن غذای کم نمک و کم چرب تاکید کرد و افزود: کنسروهای خانگی و کنسروهایی که به فروش می‌رسانند و مصرف لبنیات پرچرب سلامتی ما را به خطر می‌اندازد.

خبرگذاری تسنیم

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت در کانال

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۳

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16657

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک