نقاشی «حضرت رسولص» ترکمنستان 300x240 - نمايشگاه نقاشی «حضرت رسول(ص)» در ترکمنستانتورکمن نیوز:  نمايشگاه نقاشی «حضرت رسول(ص)» از سوی رايزنی فرهنگی ايران در تركمنستان برپا شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رايزنی فرهنگی كشورمان در تركمنستان فراخوان نقاشی آزاد با موضوع «حضرت رسول(ص)» در ايام ميلاد با سعادت پيامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع) را اعلام كرد.

 

بعد از سپری شدن مدت فراخوان و توزيع آن در بين ۷۵۵ نفر، ۴۵ نقاشی پيرامون موضوع پيامبر گرامی اسلام دريافت شد.

 

به منظور تشويق و استقبال فراگيران فارسي‌آموزان از استمرار برنامه‌هاي فرهنگی و هنری، نمايشگاه حضرت رسول(ص) ۱۵ آذرماه در محل نمايندگی فرهنگی ايران در تركمنستان برپا شد.

 

در افتتاح اين نمايشگاه «مجيد كامرانی»، سرپرست نمايندگی رايزنی فرهنگی ایران از مقامات عالي كشور دوست و برادر تركمنستان در مهياسازی امكان برگزاری فعاليت‌های فرهنگی و توسعه روابط  فرهنگی بين دو ملت، اجرای برنامه فرهنگی و هنری را در كنار آموزش زبان فارسی موجب تقويت و نهادينه شدن امر آموزش در فارسی‌آموزان دانست.

 

وی همچنین، جايگاه فارسی‌آموزان را در توسعه روابط همه جانبه بين دو كشور ايران و تركمنستان بسيار مهم دانست.

 

كامرانی، سرپرست رايزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان از صاحبان ۵ اثر به عنوان نقاشی برگزيده تقدير و تشكر كردند.

 

بنابر اعلام این خبر، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت‌های مختلف برای فارسی‌آموزان در كنار آموزش منظم زبان فارسی در رايزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در تركمنستان به منظور آشنایی آنها با آداب، رسوم و فرهنگ ايران اسلامی و فرهنگ مشترك دو ملت بزرگ ايران و تركمنستان و تربيت نيروی انسانی متخصص از رويكردهای اساسی و بلندمدت اين نمایندگی است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۸

۱۷ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65575

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک