عید قربان عربستان 300x158 - نماز عید قربان امسال فقط در “مساجد آماده” برگزار می‌شودترکمن نیوز:  مقامات عربستان برای نخستین بار در تاریخ این کشور اعلام کردند که نماز عید قربان در فضاهای باز برگزار نخواهد شد و تنها در مساجدی که براساس پروتکل های بهداشتی آماده شده اند نماز عید قربان برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مقامات در این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای برگزاری نماز عید قربان دست به تصمیم خاصی زدند.

عبداللطیف ابن عبدالعزیز وزیر ارشاد و امور اسلامی عربستان تاکید کرد که نماز عید قربان تنها در مساجدی که براساس پروتکل های بهداشتی آماده شده اند برگزار خواهد شد تا جایکه اجازه برگزاری نماز در مصلی ها و امکان باز نیست.

وزارت ارشاد عربستان با همکاری بعضی از مبلغان و دانشمندان در تلاش است تا اطلاع رسانی لازم را درباره ویروس کرونا انجام دهد و مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی و درمانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دعوت کند.

در عید فطر قبلی هم برای نخستین بار در تاریخ عربستان نماز چه در مساجد و چه در مصلاها و فضاهای باز به خاطر شیوع ویروس کرونا خوانده نشد و تنها به خواندن قرآن و نماز از بلندگوها اکتفا شد.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز

منبع : RT عربی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۸

۲۵ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

79050

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک