نظام ارجاع در حوزه سلامت نقش مهمی در سهولت دسترسی و رضایت مردم داردبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان ترکمن  گفت: نظام ارجاع در حوزه سلامت نقش مهمی در سهولت دسترسی و رضایت مردم دارد و راهکاری است برای این که مردم به راحتی خدمات این حوزه را دریافت کنند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی فرماندار در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان که صبح امروز دوشنبه ۱۸ آذر در محل فرمانداری برگزار شد؛ با اشاره به نظام ارجاع الکترونیک سلامت اظهار کرد: در نظام ارجاع، مسیر درست و اصولی برای دریافت خدمات حوزه سلامت تعریف شده است که از صرف زمان و هزینه های اضافی جلوگیری می شود و در این راستا لازم است روشنگری و آگاهی بخشی درسطح جامعه صورت گیرد.
وی با اشاره به آمار بیماری های قلبی و عروقی در سطح استان و شهرستان افزود: آمارها بیانگر نیاز به تلاش و اقدام جدی و ارائه آموزش های لازم به اقشار مختلف جامعه است.
رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ادامه داد: ورزش و تغذیه سالم نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و تامین سلامت جامعه دارد، افراد در همه سنین نیازمند ورزش هستند چرا که ورزش و تحرک هم باعث افزایش انرژی و شادابی و هم سلامت جسمی و روحی و روانی افراد می شود.
وی افزود: برای داشتن جامعه سالم، افراد بایستی ورزش کنند و هم چون وعده های غذایی اصلی، ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهند.
فرماندار هم چنین با اشاره به اهمیت موضوع تغذیه سالم در پیشگیری از بییماری های قلبی و عروقی، تصریح کرد: با توجه به سنین مختلف بایستی از تغذیه درست و اصولی استفاده و از مواد مضر پرهیز کنیم و این امر نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از طریق دستگاه های مرتبط با این حوزه است.
وی در پایان گفت: برای این که در راستای سلامت مردم، اقدامات لازم در خصوص تغذیه صحیح و اصولی و تحرکات جسمی و پیشگیری از بیماری ها انجام دهیم و در نهایت نشاط اجتماعی را در جامعه ایجاد کنیم، بایستی برای سنین مختلف برنامه تهیه کنیم و مطابق آن حرکت کنیم تا به هدف برسیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۴۸

۱۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41667

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک