ghorbani 28m 300x169 - نظارت دامپزشکی گلستان بر سلامت دام های قربانیگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: ۴۵ گروه نظارت دامپزشکی ویژه عید قربان با بهره گیری از ۹۴کارشناس فعالیت خود را برای راهنمایی نیکوکاران در تهیه دام زنده نذری و نیز معاینه رایگان دام ها از هم اینک آغاز کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  محمود رضا وفایی روز یکشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این کارشناسان در میدان ها و مراکز عرضه دام که توسط شهرداری های استان دایر شده، مستقر و به صورت رایگان دام ها را معاینه می کنند.
وی اضافه کرد: به هم استانی ها توصیه می شود دام زنده عید قربان را از میدان ها و مراکز اعلام شده از سوی شهرداری و با نظارت شبکه های دامپزشکی تهیه و با مراجعه به کارشناسان مستقر در این محل ها از سلامت آن اطمینان حاصل کنند.
به گفته وی، تلفن گویای ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان نیز آماده دریافت گزارش هم استانی ها و راهنمایی آنها در تهیه دام زنده نذری ویژه عید قربان است.
دکتر وفایی اضافه کرد: امسال با همکاری شهرداری ها ۲۷ مرکزعرضه دام زنده قربانی زیرنظر شبکه های دامپزشکی در شهرستان های استان فعالیت می کند.
طبق گزارش دامپزشکی گلستان، سال قبل در طرح نظارت ویژه عید قربان ۱۳ هزار و ۷۷۶ دام زنده و یکهزار و ۶۰۰ لاشه دام مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.
مردم گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر متشکل از قومیت ها و مذاهب مختلف بوده که درکنار هم مسالمت آمیز زندگی می کنند و برگزاری مراسم عید قربان از جایگاه ویژه ای نزد ساکنان این استان بویژه قوم ترکمن برخوردار است.
ترکمن های گلستان از چند روز مانده به عید قربان، دام قربانی را خرید کرده و به استقبال این عید سعید می روند.
این روزها و در آستانه عید قربان شهرها و روستاهای مناطق ترکمن نشین همچون گنبدکاووس، آق قلا، گمیشان و بندرترکمن جنب و جوش و حال و هوای خاصی دارد.
دهم ذی الحجه مصادف با ۳۱ مرداد ۹۷ روز عید سعید قربان است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۲

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33161

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک