نشست تخصصی خلیج گرگان و تالاب‌های بین‌المللی استان گلستان برگزار شداخبار استانی- ترکمن نیوز- نشست تخصصی خلیج گرگان و تالاب‌های بین‌المللی استان با حضور فرشچی معاون محیط زیست دریایی، مهندس تربتی نژاد نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس، غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، مهندس غراوی در این نشست گفت: حدود ۶ تا ۸ هزار هکتار از پهنه تالاب میانکاله و خلیج گرگان خشک شده و این خشکسالی به سوی شرق در حال حرکت است و نگاه بخشی به تامین سهم آب خلیج گرگان موجب خسران می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان اظهار کرد: طرح گردشگری آشوراده (از مصوبات سفر دولت یازدهم) از ۳۳۰ هکتار به ۲۲ هکتار منحصر شده که امیدواریم در ۳ تا ۴ ماه آینده شاهد آغاز اجرای این طرح باشیم.
وی ادامه داد: محیط زیست کشور مسیر را ترسیم و اعلام کند که توسعه در جوار سواحل باید با چه ویژگی‌هایی باشد تا اقدامات ما نیز طبق آن مشخص‌ شود.
غراوی گفت: در سند آمایش سرزمین استان گلستان به دو بخش کشاورزی و گردشگری بهای زیادی داده شده که اگر نتوانیم از ظرفیت سواحل خود در حوزه‌های مختلف مانند آبزی‌پروری استفاده کنیم و در حوزه گردشگری در ساحل سرمایه‌گذاری نشود، بخش عمده‌ای از اهدافی که برای این دو محور در سند آمایش تعیین شده، مغفول می‌ماند.
شایان ذکر است در این نشست وضعیت محیط زیست تالاب های بین المللی استان، راهکارهای اضطراری نجات خلیج گرگان و تالاب میانکاله و نوسانات تراز آب دریای خزر به بحث و بررسی گذاشته شد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۴۳

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33251

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک