نرخ ارز باعث کاهش حضور ایرانیان در مراسم بزرگداشت مولانا شدتورکمن نیوز رئیس اتحادیه گردشگری ترکیه در قونیه گفت: کاهش ارزش ریال و عدم مجوز سازمان هواپیمایی کشوری ایران به ترکیش ایرلاینز برای راه اندازی پرواز مستقیم به قونیه مانع حضور بیشتر ایرانیان به مراسم بزرگداشت مولانا شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل از آناتولی : اؤزدال کاراحان، همچنین با بیان اینکه شرکت هواپیمایی «ماهان‌ایر» ایران نیز تقاضای پرواز مستقیم با هواپیماهای غول پیکر خود به قونیه را داده است، اظهار داشت:

«این درخواست نیز به دلیل شرایط خاص فرودگاه قونیه پذیرفته نشد. اجازه فرود هواپیماهای غول پیکر در این فروگاه داده نمی‌شود.

افزایش نرخ دلار مهم‌ترین دلیل کاهش نسبی رغبت ایرانیان و آژانس‌های گردشگری برای سفر به قونیه است. البته شهروندان مقیم خارج از ایران حضور خوبی در مراسم امسال دارند و تعداد زیادی از ایرانیان حاضر از این قشر هستند».

گفتنی است بسیاری از دوستداران و علاقه‌مندان مولانا جلال الدین رومی در هفتصد و چهل و ششمین سالگرد وفات وی و بزرگداشت مراسم «شب عروس» که امسال «وقت وفا» نامگذاری شده است به قونیه آمده اند.
برنامه های یازده روزه این مراسم به همت اداره کل فرهنگ و گردشگری استان قونیه از تاریخ ۷ تا ۱۷ دسامبر هر سال برگزار می‌شود. مراسم یادبود مولانا از سال ۱۹۳۷ تاکنون در قونیه برگزار شده و همه ساله ده ها هزار گردشگران و دوستدار مولانا بدین منظور به این شهر می‌آیند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۹

۲۵ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66139

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک