زمینی ترکمنستان 300x169 - نخستین محموله تجاری ایران از طریق مرز زمینی وارد ترکمنستان شدترکمن نیوز:  با بازگشایی مرز زمینی سرخس، پس از ۶ماه و نیم، نخستین محموله تجاری ایران از طریق جاده وارد ترکمنستان شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمدمهدی رضایی مدیر پایانه مرزی سرخس گفت: این مرز زمینی که با شیوع ویروس کرونا بسته شده بود پس از ۶ماه و نیم به طور موقت بر روی ناوگان باری ایران بازگشایی شد و امروز سه تریلی محموله خود را در عمق ۱۰۰متری خاک ترکمنستان تحویل کشنده‌های این کشور دادند.

وی افزود: محموله ترانزیتی مورد نظر ۲۴دستگاه خودرو سواری بود که از بندر لنگه به مقصد ترکمنستان بارگیری شده بود.

رضایی ادامه داد: بر اساس توافق‌های اخیر مقامات دو کشور، طی مدت توافق شده، ناوگان باری ایرانی وارد نقطه صفر مرزی سرخس می‌شود و تا روزانه بار ۱۰کامیون بدون یدک‌کش را تحویل خودرو‌های ترکمنستان دهند. رانندگان ترکمن هم این بار را به مقصد نهایی حمل کرده و سپس گاری خالی کامیون را به رانندگان ایرانی در سرخس تحویل می‌دهند.

مدیر پایانه مرزی سرخس در خصوص علت استقبال نکردن صاحبان کالا از این روش نقل و انتقال بیان کرد:مالکیت کامیون‌ها در ایران به صورت خرده مالکی یعنی متعلق به افراد حقیقی است لذا رانندگان تمایلی برای تحویل بار خود به راننده دیگر را ندارند بنابراین با وجود باز شدن مرزی زمینی سرخس این روش مورد استقبال قرار نگرفته است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۶

۲۰ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82430

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک