نجات خلیج گرگان در انتظار تصمیم محیط زیستتورکمن نیوز استاندار گلستان با اشاره به اعتبار مصوب ۷۰ میلیارد تومانی برای نجات خلیج گرگان درباره آخرین وضعیت خلیج گرگان اظهارداشت: حدود ۸ هزار هکتار از مساحت خلیج گرگان خشک شده است و برای اینکه گلستان باقی بماند باید فکری برای احیای این خلیج داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق‌شناس در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان اظهار کرد: در همین باره جلسه‌های کارشناسی مختلفی با بخش‌های علمی و اجرایی در استان برگزار کردیم و در آخرین پیگیری‌های خود چند روز قبل با دکتر شریعتمداری به عنوان وزیر معین استان گلستان گفتگو و مکاتبه انجام دادیم.

وی ادامه داد: صحبت‌هایی با کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این باره انجام گرفت و قرار شده است به زودی جلسه‌ای درباره خلیج گرگان در استان برگزار شود.

حق شاس گفت: اخیراً هم جلسه‌ای با گروهی از استادان دانشگاه‌های استان و دانشگاه شهید بهشتی تهران درباره راهکار‌های نجات خلیج گرگان برگزار شد که نتایج خوبی داشت.

وی افزود: مشاور مطالعات خود را ارائه کرده است و قرار شده سه ماه دیگر به این مشاور مهلت دهیم تا مطالعات نجات خلیج گرگان را نهایی کند.

استاندار گلستان تاکید کرد: دولت در سفر سال گذشته خود به استان ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای نجات خلیج گرگان در نظر گرفته است که در صورت تأیید مطالعات این مبلغ به استان اختصاص خواهد یافت.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۶

۰۱ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

63739

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک