شیخ التفسیر مولانا محمد حسین گرگیجاخبار اجتماعیتورکمن نیوز يك جوان شيعه به نام سید حسن حسینی پور ساكن استان تهران با وساطت مولانا گرگيج از اعدام رهاییيافت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از واحد خبر دفتر امام جمعه اهل سنت آزادشهر، مولانا گرگيج اين بار با وساطت خود يك جوان شيعه ساكن استان تهران را از پاي چوبه دار نجات دادند.
بر اساس گزارش ها در سال ۸۴ طی درگیری مسلحانه در شهر تهران، يك سرباز وظيفه تركمن به نام شهید “محمد طاطار” ساكن شهرستان بندرتركمن استان گلستان به شهادت رسيد كه پس از تحقيقات قضايي و رای نهایی دو نفر از مهاجمان به قصاص محکوم شدند.
در ادامه پس از تلاش هاي مستمر مولانا گرگيج به مدت سه سال، در واپسين روزهای مانده به اجراي حكم، با جلب رضايت اولياي دم، متهم رديف دوم از اعدام نجات يافت.
لازم به اشاره است در جلسه ای که ظهر امروز با حضور نمایندگان دو طرف در منزل مولانا گرگیج به همین مناسبت برگزار شد، نماینده ی سرباز شهید که برادر ایشان بودند تاکید کردند علت رضایت آنان نخست رضای خداوند متعال و سپس وساطت شخص مولانا گرگیج ، امام جمعه اهل سنت آزادشهر می باشد.
امام جمعه اهل سنت آزادشهر طی سخنانی ضمن تقدیر از عفو و گذشت اولیای مقتول، خطاب به جوانان گفتند: بنده به جوانان توصیه می کنم که از قتل و کشتار انسان مومن به شدت پرهیز کنند.
ایشان با بیان اینکه ” قتل پس از شرک یکی از بزرگترین گناهان کبیره به شمار می رود” اظهار داشتند: طبق آیه ۹۳ سوره نساء، پنج جزا برای قاتل بیان شده است؛ نخستین مجازات وی آتش دوزخ است، دائما در جهنم می ماند؛ مورد غضب خداوند قرار می گیرد؛ لعنت خدا شامل حال وی می شود و عذاب بزرگی در انتظار وی خواهد بود.
عالم برجسته اهل سنت کشور در پایان سخنان شان خطاب به مردم خاطرنشان ساختند: جلب رضایت اولیای مقتول کار بسیار دشواری است و به سادگی امکان پذیر نیست و حتی در برخی موارد رضایت بدست نمی آید و فرد قاتل قصاص می شود پس در همه موارد نباید امیدوار به جلب رضایت اولیای مقتول بود، از قتل به شدت دوری کنید که موجب پریشانی خانواده ها و دو طایفه می شود.
گفتنی است با نجات جان این محکوم به اعدام، آمار نجات یافتگان از حکم قصاص توسط مولانا گرگیج به ۴۱ تن رسید.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۱

۱۲ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13035

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک